pogoda

i

Autor: Pixabay / IMGW - screen

Pogoda

Zima wróciła do Tarnowa. IMGW wydał ostrzeżenie

2023-03-28 12:41

W ubiegły tygodniu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Wydawać by się mogło, że ta długo wyczekiwana pora roku na stałe zadomowiła się w mieście pod Górą Świętego Marcina, w końcu temperatura przekraczała już nawet 20 stopni Celsjusza. Jednakże w ostatni weekend nastąpiło ochłodzenie, które na początku tego tygodni można śmiało nazwać radykalnym. IMGW wydał nawet ostrzeżenie dla Tarnowa. W najbliższych dniach czekają nas przymrozki!

IMGW ostrzega przed przymrozkami w Tarnowie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed przymrozkami, które mogą wystąpić w Tarnowie i okolicach. Ostrzeżenie pierwszego stopnia będzie obowiązywać do środy, 29 marca 2023 roku, do godziny 10:00. Prognozowany jest spadek temperatury poniżej zera stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy z wtorku, 28 marca, na środą, 29 marca, wyniesie od minus 5 do minus 3 stopni Celsjusza. Przy gruncie spadnie ona nawet do minus 8 stopni Celsjusza. We wtorek, 28 stycznia można maksymalna temperatura będzie się wahać w granicach od 2 do 4 stopni Celsjusza. Jednak silny wiatr spowoduje, że odczuwalna temperatura będzie zdecydowanie niższa. Prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków wynosi 80 procent.

Natomiast w środę, 29 marca, temperatura wzrośnie nawet do 6 stopni Celsjusza. Jednak w nocy z środy, 29 marca, na czwartek, 30 marca, powrócą ujemne temperatury, które utrzymają się na poziomie od minus 1 do minus 2 stopni Celsjusza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?
Barwy szczęścia. Oszukana Iza oskarży Kasię, że była w zmowie z Anitą!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE