zieleń

i

Autor: Pixabay

Tarnów sprzedaje działki

Zielone Płuca Tarnowa wystawione na sprzedaż. Mieszkańcy sprzeciwiają się decyzji prezydenta

2023-03-29 8:23

Urząd Miasta Tarnowa zapowiedział wyprzedaż działek pod zabudowę mieszkaniową. Wśród przygotowanych powierzchni znajdują się zarówno niewielkie sektory pod budowę domu jednorodzinnego, jak i kilkuhektarowe, które, jak podkreśla samorząd, stanowią doskonałą ofertę dla deweloperów. Jednakże działania miasta spotkały się z oburzeniem części tarnowian. Mieszkańcy Piaskówki sprzeciwiają się sprzedaży 6-hektarowych terenów zielonych po dawnej strzelnicy wojskowej, rozciągających się pomiędzy ulicami Czapskiego i Piłsudskiego.

Tarnów zapowiada wyprzedaż miejskich nieruchomości

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zapowiedział wyprzedaż należących do miasta działek, które mają być przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Nieruchomości będą mogli pozyskać nie tylko deweloperzy, ale również mniejsi inwestorzy. Przeznaczone do sprzedaży miejskie tereny, jak informuje tarnowski magistrat, to m.in. siedem działek przy ul. Lotniczej (od 6 do 18,7 tys. metrów kw.), przy ul. Pułaskiego (827 m kw.), Klikowskiej (811 m kw.), Burtniczej (549 m kw.) oraz największy teren przy ul. Piłsudskiego, nieużytek po dawnej strzelnicy wojskowej, liczący 62 tys. 615 m kw.

— Tej jesieni zapadną bardzo ważne decyzje dla tych, którzy pragną mieć swoje własne mieszkanie. Ruszy powszechny system wsparcia finansowego dla osób, które zdecydują się kupić (wybudować) własne „M”. Przygotowujemy w Tarnowie niespotykaną w swojej skali akcje udostępniania w drodze sprzedaży działek pod budowę domów jednorodzinnych w atrakcyjnych okolicach miasta — napisał na swoim oficjalnym Facebooku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Mieszkańcy bronią tzw. Zielonych Płuc Tarnowa

Pojawienie się na liście terenu przy ul. Piłsudskiego, na którym znajdowała się kiedyś strzelnica wojskowa, wzbudziło oburzenie mieszkańców. Sprzeciwiają się oni sprzedaży tzw. Zielonych Płuc Tarnowa i zaniechaniu realizacji koncepcji „Parku Centralnego”. W tym celu została utworzona internetowa petycja, pod którą podpisało się już ponad 300 osób. Sprzeciw wobec sprzedaży nieruchomości wyrazili również tarnowscy radni.

„Rada Miejska pragnie zauważyć, że teren ten jest cenny pod względem przyrodniczym, stanowi element tzw. Zielonych Płuc Tarnowa i jako taki wymaga ochrony przed dalszą zabudową. Zgodnie z ekspertyzą wykonaną przez zespół ekspertów Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego w 2018 r., które potwierdziło na tym terenie istnienie gatunków chronionych, teren ten należy chronić przed zabudową oraz podjąć działania mające na celu ustanowienie użytku ekologicznego” — czytamy w projekcie uchwały w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec planów sprzedaży nieruchomości przy ulicy Piłsudskiego i zaniechania realizacji koncepcji „Parku Centralnego”.

Temat sprzedaży tzw. Zielonych Płuc Tarnowa zostanie poruszony podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 30 marca 2023 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Podobne brzmienie, ale inne znaczenie. Jak dobrze znasz paronimy?

Pytanie 1 z 12
Sprawić komuś zawód to inaczej:
M jak miłość. Aneta rozbierze się dla Olka w garażu. Znajdzie sposób, by odciągnąć go od motoru
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE