Zderzenia, dachowania, łódź na drodze. Niebezpieczny weekend w regionie [GALERIA]

2020-08-10 14:49 Justyna Świderska
Wypadek - łódź na drodze
Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Ostatni weekend w regionie tarnowskim nie należał do bezpiecznych

To nie był bezpieczny weekend na drogach regionu tarnowskiego. Jedna osoba zginęła, kilka osób zostało poważnie poszkodowanych. Do rowu wpadła kobieta ciągnąca samochodem łódź, inna – dachowała na autostradzie. Nie obyło się bez utrudnień dla kierowców. Policjanci alarmują i proszą o ostrożną jazdę, zwłaszcza o kontrolowanie prędkości.

Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w sobotę Bieśniku. Tam na drodze W 975 motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Niestety, 40-latek zginął na miejscu. Z ustaleń policji wynika, że kierujący jednośladem na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i tam zderzył się z jadący tym pasem w kierunku Zakliczyna Audi A4. Kierowca samochodu doznał urazu ręki, a bez szwanku wyszła z wypadku jadąca z nim pasażerka. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie, pod nadzorem prokuratury w Brzesku.

Również w sobotę późnym wieczorem policjanci interweniowali na autostradzie A4. Tam z kolei 25-latka straciła panowanie nad samochodem i wjechała do rowu. To spowodowało, że samochód dachował. Kobieta doznała poważnych obrażeń twarzy i kręgosłupa. Trafiła do szpitala.

Ale czarna seria na drogach zaczęła się już w piątek. Wtedy w Pogórskiej Woli oczom przejeżdżających kierowców ukazał się niecodzienny widok. Drogę tarasowała… łódź. Jadąca citroenem w kierunku Tarnowa i ciągnąca ową łódź mieszkanka miasta, nie ustąpiła pierwszeństwa. W wyniku niedozwolonego manewru samochód wpadł do rowu i dachował, a przewożona przez 54-latkę łódź stanęła na boku i zablokowała oba pasy ruchu.

Poniedziałkowe przedpołudnie przyniosło kilka kolejnych stłuczek. I chociaż pogoda sprzyja kierowcom, policjanci apelują o rozwagę za kierownicą. Proszą o stosowanie się do przepisów, przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości i ustępowanie pierwszeństwa. Niedopuszczalna jest jazda pod wpływem alkoholu. Mundurowi przypominają, że upał nie wpływa korzystnie na koncentrację, dlatego warto zadbać, by podczas jazdy nic nie rozpraszało uwagi kierowcy.

Bociani sejmik w Aksmanicach niedaleko Przemyśla

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.