Zbierają pieniądze na remont statku! Przedszkole liczy na pomoc

2021-08-10 13:00
Statek przedszkole
Autor: Przedszkole Publiczne nr 33 w Tarnowie/ archiwum prywatne Statek w ogrodzie Przedszkola nr 33 wymaga naprawy

Można nim zdobywać morza i oceany dziecięcej wyobraźni, ale… wymaga remontu. Stary statek, który od wielu lat stoi w ogrodzie Przedszkola nr 33 przy ulicy Topolowej w Tarnowie, wymaga gruntownej modernizacji, bo w obecnym stanie nie może służyć dzieciom do zabawy. Stąd pomysł zbiórki pieniędzy na materiały potrzebne do wykonania niezbędnych prac.

Statek do zabawy w przedszkolnym ogrodzie „zacumował” wraz z powstaniem samej placówki w 1954 roku. Zbudowali go rodzice ówczesnych wychowanków przedszkola, głównie pracownicy Zakładów Azotowych, w tak zwanym „czynie społecznym”. Stojący pod gołym niebem obiekt jest jedną z największych atrakcji dla maluchów, które chętnie korzystały z możliwości zabawy na nim, rozwijając wyobraźnię. Niestety, niesprzyjające warunki pogodowe: deszcz, śnieg, mróz i słońce, powodują systematyczną degradację obiektu. W przeszłości statek był już odnawiany, jednak teraz potrzebuje gruntownych napraw. Zauważyli to członkowie Rady Osiedla Mościce, którzy postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy na zakup materiałów budowlanych, potrzebnych do wykonania tych prac.

Bydgoszcz: Policja zlikwidowała plantację marihuany! Zatrzymano 38-latka

- Chcielibyśmy przywrócić mu wygląd z lat świetności. Pozyskaliśmy już prywatnego sponsora, który zakupił deski na pokrycie podłogi statku. Potrzebujemy jednak środków na materiały do renowacji metalowych fragmentów, jak również na farby do drewna i metalu. Prosimy zatem wszystkich absolwentów naszego przedszkola oraz każdego, komu zależy na pięknu Mościc, o wsparcie inicjatywy Rady Osiedla „Mościce” - piszą inicjatorzy zbiórki.

Pomysłodawcy marzą, że uda się nie tylko naprawić istniejącą obecnie konstrukcję, ale również postawić na nowo kabinę statku, która jakiś czas temu została rozebrana. Na wykonanie modernizacji potrzeba około 3800 złotych. W chwili pisania tego artykułu na koncie zbiórki widniała kwota 2425 złotych. Link do niej znajdziecie TUTAJ. Akcja potrwa jeszcze 21 dni. Inicjatorzy liczą, że uda się osiągnąć zakładany cel i przywrócić statek dzieciom, aby mógł służyć kolejnym pokoleniom małych tarnowian.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl