Zawody triathlonowe w Radłowie. Będą utrudnienia w ruchu

2021-07-21 8:00
Triathlon w Radłowie
Autor: moerschy/Pixabay/cc0 Zawody triathlonowe w Radłowie zaplanowano 24 i 25 lipca

W weekend 24 i 25 lipca na zalewie w Radłowie i jego sąsiedztwie rozegrana zostanie kolejna edycja zawodów triathlonowych organizowanych tam od 2015 roku. Uczestnicy zmagań będą musieli przepłynąć określony dystans w wodzie, następnie przesiądą się na rowery, na których przejadą 20 lub 45 km. Na koniec bieganie. Tu do pokonania będzie 5 lub 10,5 km.

Dwa dni utrudnień w ruchu w rejonie Radłowa

Kierowcy utrudnień mogą się spodziewać w najbliższy weekend 24 i 25 lipca. Rywalizacja triathlonistów na rowerach będzie się odbywać na zamkniętym czasowo odcinku drogi wojewódzkiej 975 łączącej Wierzchosławice z Żabnem. W sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania 20 km, a w niedzielę 45 km. Dlatego trasa będzie zamykana od godziny 11:00 do 13:00 lub 14:00 w zależności od pokonywanego dystansu. W czasie zawodów kierowcy będą mogli korzystać z objazdów wyznaczonych drogami powiatowymi.

Zmiana organizacji ruchu 24 lipca

W sobotę utrudnień w poruszaniu się samochodami po Radłowie i okolicach należy się spodziewać w godzinach 11:00-13:00.

W pierwszy dzień odbywających się zawodów uczestnicy po przepłynięciu wyznaczonego dystansu, rozpoczną zmagania na trasie rowerowej. Pętla trasy rowerowej o długości 9 km, po której uczestnicy zmagań przejadą dwukrotnie, przebiegać będzie drogą wojewódzką 975 od Radłowa (w rejonie skrzyżowania z ul. Brzeską – droga powiatową nr 1340K) do msc. Niwka (nawrót w rejonie skrzyżowania z droga powiatowa nr 1343K) i z powrotem do msc. Radłów.

W związku z wyznaczeniem trasy przejazdu rowerowego zaplanowano zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 975 od rynku w msc. Radłów (od ul. Brzeskiej) do centrum miejscowości Niwka (w rejonie skrzyżowania z DP1343K, jednak bez jego tarczy). W trakcie startu zawodów, oprócz drogi wojewódzkiej, zostaną również zamknięte drogi gminne i wewnętrzne, na których wyznaczono trasę biegową. Przewidziano do zamknięcia drogi gminne wewnętrzne na terenie wokół zalewu „Radłów” oraz drogę gminną publiczną - Polną w Radłowie.

Wyznaczone zostały trasy objazdowe.

Objazdy 24 lipca
Autor: Triathlon Radłów Objazdy 24 lipca

Zmiana organizacji ruchu 25 lipca

W drugi dzień odbywających się zawodów utrudnienia potrwają od godziny 11:00-14:00. Uczestnicy po przepłynięciu wyznaczonego dystansu, rozpoczną zmagania na, wydłużonej w stosunku do dnia pierwszego, trasie rowerowej. Pętla trasy rowerowej o długości 21,5 km, po której uczestnicy przejadą dwukrotnie, przebiegać będzie drogą wojewódzką 975 od Biskupic Radłowskich (rejon ronda na skrzyżowaniu DW 975 z DW 964, jednak bez wjazdu na jego tarczę), przez centrum Radłowa (ul. Kolejowa, ul. Biskupska) do Wierzchosławic (nawrót w sąsiedztwie ronda na skrzyżowaniu DW 975 z DP 1348K i drogami gminnymi w centrum miejscowości, jednak bez wjazdu na jego tarczę) i z powrotem do Biskupic Radłowskich. Zaplanowano zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 975 od ronda w msc. Wierzchosławice do ronda w miejscowości Biskupice Radłowskie.

W trakcie startu zawodów, oprócz drogi wojewódzkiej, zostaną również zamknięte drogi gminne i wewnętrzne, na których wyznaczono trasę biegową. Przewidziano do zamknięcia drogi gminne wewnętrzne na terenie wokół zalewu „Radłów” oraz drogę gminną publiczną - ul. Polną w Radłowie.

Wyznaczone zostały trasy objazdowe.

Objazdy 25 lipca
Autor: Triathlon Radłów Objazdy 25 lipca

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Polscy sportowcy oprowadzają nas po ogromnej stołówce w wiosce olimpijskiej