alkomat

i

Autor: Pixabay

Obywatelskie zatrzymanie w Gnojniku

Zataczał się, kiedy wysiadł z samochodu. Świadek zabrał mu kluczyki i powiadomił policjantów

2023-03-21 11:43

W niedzielę, 19 marca 2023 roku, w Gnojniku, miejscowości położonej w powiecie brzeskim, doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy volkswagena. Najpierw podjechał on pod sklep, a kiedy wysiadł z samochodu mocno się zataczał. Przyglądający się temu mieszkaniec powiatu dąbrowskiego postanowił sprawdzić, czy mężczyzna nie jest pod wpływem alkoholu.

Gnojnik. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

W niedzielę, 19 marca 2023 roku, po godzinie 18:00 w miejscowości Gnojnik doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Kierujący volkswagenem 52-latek zaparkował samochód pod jednym ze sklepów, a po wyjściu z niego mocno się zataczał. Wówczas podszedł do niego mieszkaniec powiatu brzeskiego i wyczuł silną woń alkoholu. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki, co uniemożliwiło pijanemu kierowcy dalszą jazdę, i powiadomił o incydencie policjantów. Mundurowi, którzy pojawili się na miejscu, przeprowadzili badanie na trzeźwość. Okazało się, że kierujący volkswagenem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

52-letniemu mieszkańcowi powiatu brzeskiego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ PRL: Mąż jest z zawodu dyrektorem. Pamiętasz te zawody?

Pytanie 1 z 10
Pegeery dawały pracę „wioskowym głupkom”, ponieważ:
W domu dilera oprócz narkotyków znaleźli broń. 35-latek handlował mefedronem i marihuaną
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE