Zabawa dzieci na zamarzniętej Kantorii. To mogło skończyć się tragicznie!

2021-02-19 7:43 Łukasz Grygiel
Zabawa dzieci na zamarznietym zbiorniku wody
Autor: Leonhard Niederwimmer z Pixabay Odwilż, która nadeszła stwarza olbrzymie niebezpieczeństwo

Zabawa na tafli zamarzniętego zbiornika „Kantoria” w Tarnowie mogła skończyć się tragicznie. O takim zdarzeniu policjantów poinformował jeden z mieszkańców, który przebywał w rejonie ulicy Piłsudskiego. Poznajcie, tę historię!

Po telefonicznym zgłoszeniu niemal od razu na miejscu pojawił się patrol policji. Mundurowi, z daleka zobaczyli dwóch chłopców stąpających po lodzie. Byli dobrych kilka metrów od brzegu akwenu, na środku którego lodu nie było już wcale.

- Policjanci, aby dodatkowo nie dociążyć lodu, poprosili dzieci, aby zachowując od siebie dystans, powolnym ruchem udali się w ich stronę. Sami w gotowości obserwowali co się dzieje – relacjonuje Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Na szczęście dzieciom udało się bezpiecznie dotrzeć do brzegu. 11 i 13-latek zostali odwiezieni do domów i oddani pod opiekę rodziców. Ci nie mieli pojęcia, że ich pociechy wyszły na dwór pobawić się w tak niebezpiecznym miejscu.

- W regionie tarnowskim nadeszła odwilż, stad apel o omijanie szerokim łukiem wszelkich akwenów, takich jak rzeki, jeziora, czy stawy. Warstwa lodu na zamarzniętych dotąd zbiornikach staje się krucha i śmiertelnie niebezpieczna – dodaje Paweł Klimek.

Policja prosi rodziców, aby uczulili swoje pociechy na tego typu zagrożenie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Wjechał autem na zamarznięte jezioro. Lód nie wytrzymał!