Długi remont ulicy Krótkiej. Jest nowy wykonawca [ZDJĘCIA]

2020-04-03 2:41
Remont ul. Krótkiej
Autor: Łukasz Grygiel Prace mają zakończyć się na przełomie czerwca i lipca

Modernizacja ul. Krótkiej w Tarnowie miała zakończyć się już w październiku ubiegłego roku. Problem pojawił się, gdy firma zniknęła z placu budowy. Zażądała zapłaty za częściowo wykonane prace. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że takich warunków nie było w umowie, a płatność miała być uregulowana dopiero po zakończeniu inwestycji.


Zarząd Dróg i Komunikacji zerwał więc z wykonawcą umowę i obciążył firmę karą w wysokości 20 procent wartości inwestycji, a dodatkowo kosztami związanymi z zabezpieczeniem placu budowy. Sprawę najpewniej rozstrzygnie sąd.

W takiej sytuacji konieczne było rozpisanie kolejnego przetargu. Zgłosiły się trzy firmy. Każda z ofert przekraczała zakładany budżet. Radni zgodzili się, aby do 300 tysięcy złotych dołożyć brakujących 120 tysięcy. Wybrana firma na ul. Krótkiej ma pojawić się po świętach.

- Izolacja ścian piwnic budynku TCK została już wykonana. Do zrobienie pozostały tylko roboty drogowe. Wykonawca zobligowany jest do rozbiórki istniejącej nawierzchni i położenie warstwy konstrukcji oraz warstwy ścieralnej. Pojawi się tam kostka granitowa - mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Nowy wykonawca prace ma zakończyć na przełomie czerwca i lipca. Koszt remontu to ponad 2 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE