Z powiatu tarnowskiego do Krakowa. Ruszy nowe połączenie autobusowe [AUDIO]

2021-02-23 11:46 Justyna Świderska
Autobus
Autor: JESHOOTS-com/Pixabay/cc0 Mieszkańcy powiatu tarnowskiego łatwiej dostaną się do Krakowa

To dobra wiadomość dla mieszkańców gmin powiatu tarnowskiego. Władze Ryglic finalizują negocjacje dotyczące uruchomienia nowego połączenia autobusowego ze stolicą województwa małopolskiego. To spore ułatwienie dla wszystkich, którzy studiują albo pracują w Krakowie. Łatwiej będzie się dostać także do Tarnowa. Wiemy, kiedy autobusy zaczną kursować i ile zapłacisz za bilet!

Starania o uruchomienie nowego połączenia autobusowego gmin powiatu tarnowskiego z Krakowem podjęto po licznych sugestiach ze strony mieszkańców. Osoby, które uczą się w Krakowie, albo dojeżdżają tam do pracy zgłaszały problem z bezpośrednim dotarciem do stolicy województwa. Często konieczne było dojechanie własnym samochodem, albo lokalnymi busami do miejsca przesiadki, skąd dalej można było pociągiem dotrzeć do Krakowa. Taki sposób podróżowania wymaga więcej zachodu i pochłania więcej czasu. Stąd pomysł negocjacji z przewoźnikiem. Firma wyraziła zainteresowanie.

POSŁUCHAJ: O nowym połączeniu autobusowym mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic

- Podjęliśmy rozmowy z firmą Voyager, która realizuje kursy autobusowe. Mamy wstępnie przygotowany rozkład jazdy. Autobus wyjeżdżałby z Gorlic, następnie jechałby przez miejscowość Szerzyny, Swoszową do Jonin, następnie do Ryglic, przez Zalasową i Tarnów do Krakowa. Czekamy na zatwierdzenie tego rozkładu jazdy. Sądzę, że takie rozwiązanie znacznie ułatwi dojazd wszystkim studiującym i pracującym zarówno w Tarnowie jak i Krakowie – mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

Daft Punk zakończyli działalność. Te HITY duetu zna każdy!

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, autobusy mają zacząć kursować 1 maja 2021 roku. Bilet ma kosztować około 20 złotych, przy założeniu, że będzie mogła z niego korzystać maksymalna liczba pasażerów. Wszystko jednak zależy od sytuacji epidemicznej i obowiązujących ograniczeń. Jeśli nadal będzie mogła być zajęta jedynie połowa dostępnych miejsc, trzeba się liczyć, że kwota za bilet wzrośnie. To, czy linię uda się uruchomić i utrzymać na dłużej, zależy od zainteresowania i rentowności kursów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl