Z Londynu, Tokio i Dubaju prosto do Tarnowa. BWA zaprasza do niezwykłej krainy kwarków, słoni i pierogów

2022-08-04 12:43

Tarnowskie BWA jako pierwsze w kraju prezentuje wystawę „The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi”. Instalacja dotycząca wszystkiego co polskie, zdobyła duże uznanie publiczności w Dubaju. Dla turystów odwiedzających Tarnów oraz dla samych mieszkańców będzie dostępna jeszcze przez miesiąc.

W Dubaju zgromadziła wielotysięczną publiczność. Równie duża popularnością może cieszyć się także pod Górą św. Marcina. Mowa o wystawie „The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi”, która zadebiutowała podczas Wystawy Światowej Expo 2022. Tarnowskie BWA jest kolejnym gospodarzem „Krainy języka polskiego”.

Początkowo była ona skierowana przede wszystkim do użytkowników niepolskojęzycznych. Również w Tarnowie stanowi dużą atrakcję dla turystów. Jednak jej twórcy przekonują, że zainteresuje ona też polskich odbiorców, ponieważ będą oni mogli się przekonać, jak nasz kraj i język prezentują się dla obcokrajowców.

– Ta wystawa była prezentowana w różnych odsłonach i konfiguracjach w Londynie, Tokio i ostatnio właśnie w Dubaju. Bardzo nam zależało na tym, żeby mogli ją zobaczyć zobaczyć również tarnowianie i wszyscy którzy spędzają lato w naszym mieście. Specjalnie na potrzeby BWA została przetłumaczona na język polski, ponieważ do tej pory była prezentowana wyłącznie za granicą – wyjaśnia Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor BWA w Tarnowie.

Autorką koncepcji wizualnej, projektu graficznego i ilustracji wystawy jest tarnowianka Magda Burdzyńska. Jako projektantka, ilustratorka i malarka od 2013 roku współpracuje z BWA w Tarnowie. Jest też Laureatką Nagrody Miasta Tarnowa 2021 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających w Pałacyku Strzeleckim do 7 września br.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Jak dobrze znasz kultowe polskie filmy? QUIZ dla prawdziwych koneserów polskiego kina

Pytanie 1 z 9
"Kiler": jaki pseudonim miał bohater, w którego wciela się Janusz Rewiński?
Tak wygląda pałac słynnego magika. Zajrzeliśmy do luksusowego domu Marcina Muszyńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE