Wzruszająca historia chorego chłopca. Premiera „Oskara i Pani Róży"

2020-02-07 7:48
Premiera sztuki „Oskar i Pani Róża”
Autor: Łukasz Grygiel „Oskar i Pani Róża” to historia o wartości życia, miłości, odwadze

Na deskach teatru w Tarnowie premiera sztuki „Oskar i Pani Róża”. Spektakl jest pełną nadziei opowieścią o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione.

Tytułowy bohater swoją historię opowiada m.in. przy pomocy videobloga.

- Sedno książki pozostaje takie samo. Temu pozostajemy wierni. Aspekt przełamywania się, czy też poznawania się poprzez wirtualny świat i miksowania dwóch rzeczywistości jest dla nas istotne Te 20 lat, które minęły od momentu napisania książki wiele zmieniło jeśli chodzi o sposób postrzegania go przez dzieci. Zmieniło się to, że świat jest coraz bardziej wirtualny i stąd pomysł na wideobloga - mówi reżyser Mateusz Olszewski.

Filip Kowalczyk, który wcielił się w postać nieuleczalnie chorego 10-latka podkreśla, że to nie była dla niego łatwa rola. - Ciężkie jest to, żeby jednocześnie zachować wierność wobec prawdy smutnego faktu umierania, a jednocześnie znaleźć w tym wszystkim jakiś rodzaj dystansu, lekkości, a nawet i poczucia humoru, który prezentuje Oskar – mówi aktor.

„Oskar i pani Róża” to wyjątkowa propozycja zarówno dla młodszych, jak i dorosłych widzów. Twórcy są przekonani, że dla każdego, niezależnie od wieku, Oskar – z jego odwagą i optymizmem – może stać się wzorem do naśladowania.

Premiera spektaklu na podstawie bestsellerowej książki Erica - Emmanuela Schmitta już w ten weekend (8.02) w tarnowskim teatrze.

Posłuchaj twórców spektaklu "Oskar i Pani Róża"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE