Roman Ciepiela prezydent Tarnowa

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa (www.tarnow.pl)

„Wzrost jest horrendalny”. Prezydent Tarnowa krytycznie o maksymalnej cenie prądu

2022-10-12 8:29

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt ustawy dotyczący maksymalnej ceny prądu dla odbiorców wrażliwych, a także małych i średnich firm. Podmioty, które zostały w nim wyszczególnione zapłacą od 1 grudnia maksymalną cenę prądu w wysokości 785 zł/MWh. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela uważa, że ta kwota jest zdecydowanie zbyt wysoka.

Prezydent Tarnowa komentuje maksymalną cenę prądu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło w miniony wtorek, 11 października 2022 roku, projekt ustawy, z którego wynika, że podmioty wrażliwe oraz firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zapłacą za energię maksymalnie 785 zł/MWh. Zdaniem Romana Ciepieli zaproponowana kwota jest horrendalnie wysoka. W przypadku Tarnowa mamy bowiem do czynienia aż z trzykrotnym wzrostem kosztów energii elektrycznej.

– W środę odbędą się kluczowe rozmowy w Rządem ws. cen energii elektrycznej dla miast. Rząd proponuje gwarantowaną cenę maksymalną w wysokości 785 zł/MWh. W Tarnowie w 2021 r płaciliśmy 255 zł, a mielibyśmy płacić 785zł czyli blisko 3 razy więcej!!! Nawet jeśli będziemy ostro oszczędzać, to i tak wzrost jest horrendalny. Nasi negocjatorzy ze strony samorządu będą jutro wykazywać, że będzie to ze szkodą dla mieszkańców. Co na to Rząd? Odpowiedź w środę. Decyzja w Sejmie – napisał na swoim oficjalnym Facebooku Roman Ciepiela.

Zamrożone ceny prądu mają obowiązywać od grudnia 2022 roku do grudnia 2023 roku. Objęci nimi będą odbiorcy wrażliwi, a także firmy MŚP i gospodarstwa domowe, w których przekroczone zostaną zaproponowane wcześniej limity.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś mistrzem przysłów. Nie zdobyć 8/10 to prawdziwy obciach

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Co to znaczy?
Samorządy oszczędzają na oświetlaniu ulic. Tak nocą wyglądają ulice Olkusza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE