Na sygnale

Wykopał niewybuch z czasów II wojny światowej. Interweniowali saperzy z Wojska Polskiego [GALERIA]

2023-09-20 10:06

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego wykopał w podczas prac polowych cylindryczny przedmiot przypominający wyglądem pocisk. O znalezisku poinformował tarnowskich policjantów. na miejscu pojawili się funkcjonariusze z grupy minersko-pirotechniznej, którzy stwierdzili, że niewybuch jest pociskiem artyleryjskim kalibru 75 mm z czasów II wojny światowej. W związku z tym konieczna była interwencja saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa.

Niebezpieczne znalezisko pod Tarnowem. Mieszkaniec powiatu wykopał pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej

W poniedziałek, 18 września 2023 roku, w godzinach porannych, jeden z mieszkańców powiatu tarnowskiego wykonywał prace polowe na swojej posesji. W pewnym momencie wykopał cylindryczny przedmiot, który uznał za niewybuch. Postanowił powiadomić o odkryciu służy mundurowe. Na miejsce zostali skierowani specjaliści z grupy minersko-pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Po obejrzeniu znaleziska ustalili, że jest to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm z czasów II wojny światowej.

Mundurowi nie zdecydowali się na przeprowadzenie ewakuacji okolicznych mieszkańców. Pocisk został odnaleziony w bezpiecznej odległości od najbliższych zabudowań. O niebezpiecznym przedmiocie poinformowano saperów z Wojska Polskiego z Rzeszowa. Żołnierze zabrali niewybuch na poligon w celu neutralizacji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Quiz. Jego twórczość wywołała niejeden skandal. Jak dobrze znacie Macieja Maleńczuka?

Pytanie 1 z 10
W 1981 roku Maciej Maleńczuk został skazany na dwa lata więzienia. Co było powodem?
Wojna na Ukrainie. Komorowski radzi Zełenskiemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE