Wyglądają na zestresowanych? Maturzyści z Tarnowa długi weekend poświęcają nauce [AUDIO]

2021-04-30 21:41 Łukasz Grygiel
Maturzyści stresują się przed maturą
Autor: Łukasz Grygiel Maturzyści ze Szkoły Szczepanika odebrali świadectwa

Nie byli tam od ośmiu miesięcy. W miniony piątek maturzyści z Tarnowa na moment wstąpili do szkół, ale tylko po to, by odebrać świadectwa. Myślami wędrują już poza majowy weekend. Trudno się dziwić, bo przed nimi najważniejszy egzamin w życiu.

W Tarnowie do egzaminu maturalnego przystąpi ponad 2300 osób. Wśród nich zarówno uczniowie techników, jak i liceów. Wielu z nich nie ukrywa, że zdalna nauka wpłynęła na poziom ich wiedzy.

- Czuję nostalgię, jak wchodzę do szkoły po tylu miesiącach, ale paska na świadectwie nie mam. To się zdarza. Gdyby była normalna nauka w szkole byłoby znacznie lepiej. Wiedza, którą nauczyciel przekazuje bezpośrednio jest niezastąpiona – mówią maturzyści z III LO oraz szkoły „Szczepanika” w Tarnowie.

POSŁUCHAJ ROZMÓW Z MATURZYSTAMI Z TARNOWA

Tegoroczni absolwenci liceów i techników, odliczając dni do najważniejszego egzaminu w życiu, mają nadzieję, że matura będzie łatwiejsza niż w poprzednich latach.

- W tym aspekcie ważna jest kwestia przygotowania. W moim przypadku zdalna nauka pogorszyła moje wyniki. Siedzieliśmy w domu niemal przez połowę naszej nauki w liceum. W tym roku, co prawda możemy nie podejmować się matury rozszerzonej, ale patrząc tak realnie, nie jest to opłacalne, jeśli chcemy iść na studia – dodają maturzyści.

Pierwszy dzień matur już we wtorek (4.05). Maturzyści zmierzą się z językiem polskim. W tym roku przystąpienie do egzaminu maturalnego, z co najmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, nie będzie warunkiem zdania matury. Odbywać się będą tylko egzaminy pisemne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl