Wydział Komunikacji tarnowskiego starostwa już na Ostrogskich 7. Zobacz ZDJĘCIA z otwarcia obiektu

2022-07-28 10:02

Od dziś (28 lipca 2022) Wydział Transportu i Komunikacji tarnowskiego starostwa powiatowego działa już w nowej siedzibie. Nowoczesny budynek znajduje się przy ulicy Ostrogskich 7. Jest w nim więcej miejsca, a obsługa petentów ma się odbywać sprawniej, niż w dotychczasowej siedzibie przy ulicy Narutowicza.

Pierwsi klienci pojawili się przed nową siedzibą Wydziału Komunikacji tarnowskiego starostwa powiatowego jeszcze przed godziną 5:00. Jak powiedzieli Radiu ESKA Tarnów, budynek sprawia bardzo dobre wrażenie i mają nadzieję, że obsługa będzie się w nim odbywała sprawnie, bez konieczności czekania w długich kolejkach. Podobne oczekiwania ma także starosta Roman Łucarz.

POSŁUCHAJ pierwszych klientów, starosty tarnowskiego Romana Łucarza i dyrektor Wydziału Komunikacji Pauliny Maliszewskiej

- Zakup tego obiektu kosztował nas 2 miliony złotych. Ale przystosowanie go do potrzeb Wydziału Komunikacji to kolejne 5,5 miliona złotych. Nie byłoby nas na to stać, gdyby nie dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Myślę, że to bardzo dobrze wydane pieniądze, a obiekt będzie dobrze służył mieszkańcom – powiedział podczas otwarcia obiektu Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Dramat w Sosnowcu. 4,5-letnia dziewczynka wypadła z okna mieszkania na piątym piętrze!

Dzięki przeprowadzce Wydział Komunikacji niemal podwoił dotychczas zajmowaną powierzchnię. Wprowadzono system kolejkowy, który ma usprawnić obsługę. Zaraz po wejściu klient ma o dyspozycji automat, z którego pobiera bilet. Widnieje na nim numer stanowiska i jego numer w kolejce. Zanim dotrze do właściwego okienka może zaczekać w specjalnej poczekalni. Tam informacje na temat przyjęć kolejnych interesantów są na bieżąco wyświetlane na dużym ekranie ledowym.

- Bilety muszą pobrać także osoby, które wcześniej umówią się za pośrednictwem Internetu. Łącznie dysponujemy 16 stanowiskami do obsługi klientów. Na razie pracuje tu 12 osób, ale planujemy zwiększenie zatrudnienia, do pełnej obsady stanowisk. W całym Wydziale obecnie zatrudnionych jest 50 osób – mówi Paulina Maliszewska, dyrektorka Wydziału Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Klienci Wydziału Komunikacji przy ulicy Ostrogskich 7 mają również do dyspozycji bezpłatny parking, który pomieści około 30 samochodów. To także ma ułatwić załatwianie spraw, bo to na brak miejsc postojowych w centrum najczęściej skarżyli się klienci. W ubiegłym roku w wydziale załatwiono ponad 100 tysięcy spraw.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy rozpoznasz te reklamy z lat 90.?

Pytanie 1 z 10
Dwójka dzieci biega po magicznym sadzie owocowym. Nagle na drzewie pojawia się wąż, a owoce zmieniają się w „pewien słodycz”. Jest to reklama...
Czy rozpoznasz te reklamy z lat 90.?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE