Wraca NAUKA ZDALNA! Koronawirus w Szkole Szczepanika w Tarnowie

2020-10-11 20:22
Klawiatura laptop
Autor: fancycrave1/Pixabay/cc0 Szkoła Szczepanika w Tarnowie na tydzień wraca do nauki zdalnej

Od poniedziałku 12 października 2020 uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie wracają do nauki zdalnej. Komunikat w tej sprawie pojawił się w niedzielę popołudniu na stronie internetowej placówki. Zdalne lekcje mają potrwać do piątku. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio ESKA Tarnów, powodem jest potwierdzenie dwóch przypadków zakażenia koronawirusem.

Ta informacja pewnie nie ucieszy ani nauczycieli, ani uczniów tarnowskiego "Szczepanika". W poniedziałek, zamiast w szkolnych ławkach, młodzi ludzie znowu zasiądą przed ekranami komputerów we własnych domach. W sposób zdalny będą się uczyć przynajmniej przez najbliższy tydzień. Dyrekcja szkoły poinformowała o tej decyzji na stronie internetowej placówki.

- "Uwaga, w dniach od 12 do 16 października (poniedziałek - piątek), Szkoła Szczepanika przechodzi w tryb nauczania zdalnego! Szczegóły zostaną przekazane za pomocą e-dziennika" – czytamy w komunikacie.

Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio ESKA Tarnów, w szkole potwierdzono dwa przypadki zachorowania na COVID 19. Dotyczą nauczycieli. W związku z tym tarnowski Sanepid zalecił wprowadzenie systemu zdalnej nauki od poniedziałku do piątku – 16 października. Poza chorymi, nikogo z pracowników szkoły ani uczniów nie skierowano na kwarantannę.

Wcześniej szkoła na swoim profilu w mediach społecznościowych informowała o wprowadzeniu nowych procedur związanych z noszeniem maseczek. Od poniedziałku 12 października miały one być obowiązkowo zakładane w tzw. przestrzeniach użyteczności wspólnej na terenie szkoły.

Pandemia zmusiła także nauczycieli tarnowskiego Szczepanika do odwołania planowanej w najbliższych dniach wycieczki. Uczniowie mieli wziąć udział w Rajdzie Samorządowym. To nie pierwszy przypadek odwołania wyjazdu z powodu koronawirusa. Planowany wiosną wyjazd na Światowe Targi Turystyczne do Berlina także się nie odbył. Młodzież miała wyjechać na początku marca.

Lekarze z Tarnowa mają bezprzewodowe stetoskopy