WOJSKO daje STYPENDIA. Kto może się ubiegać? Znamy warunki rekrutacji!

2022-08-22 15:35
Student biblioteka
Autor: geralt/Pixabay/cc0 Świadczenie będzie wypłacane przez całe studia

Można dostać ponad 2200 złotych miesięcznie. Tyle wynosi kwota stypendium, na jakie mogą liczyć studenci szesnastu wybranych kierunków. Wojsko będzie wypłacało świadczenie przez cały okres studiów. Trzeba tylko złożyć wniosek w wymaganym terminie i spełnić odpowiednie wymagania. Sprawdź jakie!

To pilotażowy program stypendialny dla studentów – kandydatów na żołnierzy zawodowych, którzy rozpoczynają naukę w roku akademickim 2022/2023. W grę wchodzą jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego stopnia. Projekt adresowany jest do studentów wszystkich wyższych uczelni cywilnych, ale regulamin mówi o szesnastu wybranych kierunkach kształcenia. To między innymi elektronika, robotyka, energetyka, cyberbezpieczeństwo, matematyka, ale także gospodarka przestrzenna, fizyka, weterynaria czy wydziały lekarsko-dentystyczne.

POSŁUCHAJ: o wojskowych stypendiach mówi ppłk. Andrzej Korytko, szef WCR w Tarnowie

- Student musi złożyć wnioski w odpowiednim terminie, a jest on krótki, bo tylko do 31 sierpnia 2022. Można zyskać połowę uposażenia żołnierza, czyli miesięcznie 2280 złotych. Stypendium będzie wypłacane przez cały okres studiów. Do wniosku o stypendium trzeba dołączyć wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i ukończenie kursu oficerskiego, oraz trzeci wniosek o powołanie do zawodowej służby wojskowej po ukończeniu studiów. Student przejdzie przeszkolenie w ramach Legii Akademickiej, do dwudziestu dni ćwiczeń wojskowych i zostanie powołany do służby, która musi trwać nie krócej, niż pięć lat - mówi ppłk. Andrzej Korytko, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Czarnek o podręczniku hit autorstwa prof. Roszkowskiego. Mówi o nagonce!

Zainteresowani muszą się pospieszyć, termin składania wniosków upływa 31 sierpnia. Najlepiej zgłosić się do Wojskowego Centrum Rekrutacji przy ulicy Dąbrowskiego 11 w Tarnowie. Kandydaci mają zakładaną ewidencję wojskową, jeżeli jej nie posiadają, są sprawdzani pod względem karalności, są kierowani do wojskowej komisji lekarskiej i wojskowej pracowni psychologicznej, w celu wydania orzeczenia o braku przeciwwskazań do pełnienia zawodowej służby wojskowej. Informacje można uzyskać w WCR osobiście, telefonicznie albo internetowo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1 na 30 zdobędzie maksa!

Pytanie 1 z 10
Która z poniższych wokalistek zdobyła najwięcej nagród Grammy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE