Gmina Wojnicz

i

Autor: Gmina Wojnicz/ wizualizacja Rynku

Wojnicz dostał pieniądze na rewitalizację Rynku

2021-12-28 9:00

Do gminy trafiło ponad milion złotych. Prace mają ruszyć wiosną.

Jak mówi Tadeusz Bąk, burmistrz gminy, Rynek zmieni zupełnie swój charakter. Prace przy przebudowie Rynku w Wojniczu mają zakończyć się jesienią 2022 roku. Ruszają też prace przy pałacu Dąmbskich. Jest już pozwolenie na budowę. W najbliższym czasie rusza przetarg na prace przy dachu i osuszaniu fundamentów. Do wydania jest 5 milionów złotych. Cała inwestycja pochłonie grubo ponad 30 milionów złotych, więc bez wsparcia z zewnątrz gmina tego nie udźwignie. Burmistrz ma nadzieję, że za 3 – 4 lata remont zostanie zakończony.

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

- Obecnie Rynek to jest jedno wielkie miejsce parkingowe. Ludzie nie mają gdzie w niedzielę przyjechać i na czym usiąść. Chcemy, żeby było to miejsce spotkań, żeby kiedyś powstała też tu fontanna, żeby rodziny mogły się tu spotykać. Zostanie nasadzone dużo drzew - mówi Tadeusz Bąk, burmistrz Wojnicza.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Poradnik Zdrowie: wpływ smogu na zdrowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE