Woda, herbata, kawa, cukier, dżemy i herbatniki. Firmy pomagają tarnowskim szpitalom

2020-04-02 13:05
Woda dla szpitala
Autor: Damian Mika Firmy zaopatrują tarnowskie szpitale w wodę mineralną

Epidemia koronawirusa zmusiła szpitale do wprowadzenia całkowitego zakazu odwiedzin. To z kolei ograniczyło możliwość zaopatrywania pacjentów przez rodziny w żywność czy wodę. Z pomocą przyszły firmy, które pomagają w zakupie hurtowych ilości potrzebnych artykułów. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie kontaktu z produktami, na których może być przenoszony groźny wirus.

Pomoc trafiła już do Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. W pierwszej kolejności zadbano o zapasy wody mineralnej.

- Zafoliowany towar trafia do nas na paletach prosto z firm czy hurtowni. Przypadkowy kontakt z osobami, które mogą zarażać, jest więc ograniczony. W razie potrzeby butelki są dodatkowo dezynfekowane, zanim trafią do pacjentów – mówi rzecznik placówki – Damian Mika.

Oprócz wody, placówka dostała też inne napoje, herbatę, kawę i cukier. Zdarzyły się też dostawy słodyczy. Te ostatnie, ze względu na ograniczenia dietetyczne niektórych chorych, zostały przekazane głównie na oddziały dziecięce.

Pięć tysięcy butelek wody mineralnej dotarło również do Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

- W ten sposób będzie możliwe zaopatrywanie przez Szpital w WODĘ MINERALNĄ WSZYSTKICH pacjentów leżących w naszym Szpitalu. Prosimy - nie przynoście swoim bliskim butelek z wodą z "miasta". My im tę wodę damy!! W pewnym stopniu zmniejszy to ryzyko zakażenia – czytamy na profilu placówki na FB.

Również za pośrednictwem mediów społecznościowych szpitale dziękują darczyńcom za pomoc.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE