Policja radiowóz

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Na sygnale

Włamał się do firmy i ukradł służbowy samochód. Potem odjechał w kierunku Śląska, ale dwa dni później wrócił do Tarnowa

2023-11-21 11:22

Do nietypowej sytuacji doszło w ostatnich dniach w Tarnowie. Do jednej z miejscowych firm włamał się 30-letni mieszkaniec województwa śląskiego i odjechał z niej skradzionym samochodem. Jego łupem padły też kluczyki do innego auta oraz telefon komórkowy. Mężczyzna, który oddalił się w kierunku Śląska, dwa dni później wrócił do Tarnowa, gdzie został zatrzymany przez policjantów przy węźle w Mościcach. Jechał skradzionym pojazdem.

Ukradł samochód i pojechał na Śląsk. Dwa dni później wrócił tym samym pojazdem do Tarnowa

W czwartek, 16 listopada 2023 roku, tarnowski przedsiębiorca zgłosił włamanie do swojej firmy i kradzież telefonu komórkowego, kluczyków do dwóch samochodów oraz jednego z pojazdów. Straty sięgnęły kwoty 16 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił, a także sprawdzenie monitoringu miejskiego, pozwoliło na ustalenie kierunku poruszania się sprawcy oraz na ustalenie jego tożsamości. Kryminalni stworzyli też warunki do jego zatrzymania.

W piątek, 17 listopada 2023 roku, policjanci ustawili blokadę na węźle autostradowym w Mościcach, gdyż wiele wskazywało na to, że wytypowany mężczyzna wraca skradzionym samochodem do Tarnowa. Podejrzenia mundurowych się sprawdziły. Zdziwiony rozwojem sytuacji 30-letni mieszkaniec województwa śląskiego nie stawiał oporu i nie próbował uciekać. Został zatrzymany i przewieziony na komendę, a auto zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do firmy i kradzieży samochodu, a także złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 30-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

Jak się okazało, mieszkaniec Śląska dopuścił się przestępstwa kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Grozi mu za to do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Za dokonane przestępstwa odpowie przez tarnowskim sądem.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Seria pożarów w regionie tarnowskim [GALERIA]

Slang policyjny. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Okazałe drzewa niespodziewanie zniknęły z centrum Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE