Gokarty

i

Autor: jarmoluk/Pixabay/cc0 Nauka pierwszej pomocy

Wydarzenia

Wkręć się w pierwszą pomoc – jazda poślizgami i szkoła ratowania w jednym

2023-06-07 16:05

Pierwsza pomoc przedmedyczna i jazda poślizgami. Tego będzie się można nauczyć podczas imprezy pod hasłem „Wkręć się w pierwszą pomoc”. Wydarzenie w sobotę, 10 czerwca, odbędzie się w tarnowskim Drift Parku.

W organizację imprezy włączyło się Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna. To ich ratownicy, przy pomocy fantomów, będą pokazywać dzieciom i dorosłym jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. I chociaż wiele osób ma takie szkolenie już za sobą, organizatorzy zapewniają, że warto przyjść.

- Z takimi szkoleniami jest jak ze wzorami skróconego mnożenia. Ja już szkołę skończyłam parę lat temu i gdyby ktoś mnie o nie zapytał dzisiaj, to miałabym problem, żeby je sobie przypomnieć. Tak samo jest z pierwszą pomocą. Niby wiemy, niby mamy kurs skończony, ale w sytuacji zagrożenia wszystko się może pomieszać. A tutaj będzie sobie można tę wiedzę odświeżyć i przećwiczyć – mówi Anna Waręda.

POSŁUCHAJ: mówią Anna Waręda i Tomasz Milas

Jednocześnie organizatorzy zadbają o dobrą zabawę. W trakcie imprezy, która będzie się odbywała w sąsiedztwie toru, zaplanowano wolne przejazdy. Dzieciaki będą mogły spróbować jazdy kartami, przystosowanymi do jazdy w poślizgu.

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela = łapówka? #EwelinaPyta

- To świetna szkoła jazdy i nauka odruchów, potrzebnych później na drodze. Poślizg to coś, czego każdy kierowca się boi, a u nas można to przećwiczyć w kontrolowanych warunkach i nabyć umiejętności, które pozwolą bezpiecznie wyprowadzić auto z poślizgu. U nas bawią się już dzieciaki od czwartego roku życia, ale również dorośli kierowcy mają sporo frajdy. Często tor i poślizg weryfikują przekonanie, że jak ma się już prawo jazdy, to człowiek sobie umie poradzić w takiej sytuacji – mówi Tomasz Milas.

Akcja „Wkręć się w pierwszą pomoc” odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, w Drift Parku przy ulicy Akacjowej 1 w Tarnowie. Impreza startuje o godzinie 14:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Z której bajki są te postaci? Sprawdź, co pamiętasz z dzieciństwa

Pytanie 1 z 10
Rafiki to postać z bajki:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE