Kiermasz szkolny

i

Autor: ZSME w Tarnowie ZSME organizuje Wialkanocny Kiermasz Charytatywny

Wydarzenia

Wielkanocny Kiermasz Charytatywny ZSME. Wspierają Tarnowskie Hospicjum Domowe

2023-03-25 8:04

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie przygotowuje kolejny Kiermasz Charytatywny. Na stoiska trafią własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, a całkowity dochód zostanie przekazany na działalność Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Co będzie można kupić?

Wielkanocne ozdoby i dekoracje od wielu tygodni powstawały w szkolnej bibliotece. Tam uczniowie wraz z nauczycielami dekorowali, sklejali, malowali i komponowali kolorowe pisanki i stroiki. Na półkach, obok książek, stoją kwiatowe wieńce, króliczki, kurki, a także ikony. W przygotowania do kiermaszu włączyli się też rodzice a nawet absolwenci szkoły, dla których wspieranie Hospicjum jest tradycją.

- Mamy bardzo dużo różnych ozdób i dekoracji świątecznych. Na stoiska trafią też robione ręcznie szydełkowe serwetki, czy wielkanocne palmy. Są też materiałowe kurki, wyklejane cekinami czy pomponami pisanki, a także wycinane ze sklejki zające. Wiele stroików jest wykonywanych z naturalnych materiałów, jak drewno, mech, szyszki, suszone kwiaty. Nie trzeba nas bardzo namawiać do włączenia się w te przygotowania. Robienie tych rzeczy to przyjemność, a świadomość, że pomagamy dodatkowo cieszy – mówi Radiu ESKA Tarnów Kacper Wąż, uczeń Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie.

POSŁUCHAJ organizatorów Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego ZSME

Takie kiermasze charytatywne tarnowska szkoła organizuje dwa razy w roku – przed Bożym Narodzenie i na Wielkanoc. Wszystkie zebrane w ramach akcji pieniądze są przekazywane na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Instytucja kupuje za nie leki i sprzęt medyczny a także środki dezynfekujące i środki czystości, niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Uzyskiwane w ramach akcji kwoty wahają się od 3, do nawet ponad 7 tysięcy złotych.

Czechy droższe od Polski? Sprawdzamy ceny w sklepach

Najbliższy, Wielkanocny Kiermasz Charytatywny ZSME odbędzie się w niedzielę, 26 marca. Stoiska staną w sąsiedztwie Kościoła św. Rodziny, przy ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Wydarzenie startuje o godzinie 8:00 i potrwa do 13:30. Żeby kupić najtańsze ozdoby wystarczy 5 złotych. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ile masz w sobie z dziecka? Odpowiedz na pytania i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Twoi znajomi organizują imprezę tematyczną. Co ty na to?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE