Wielka akcja sadzenia drzew PRZEŁOŻONA. Rośliny dostaną imiona paraolimpijczyków!

2021-09-14 11:48
Akcja sadzenia drzew w Tarnowie
Autor: ŁG Podobna akcja miała miejsce pod górą św. Marcina

Róża, Joanna, Marzena i Michał. Takie imiona będą nosiły świeżo wkopane w ziemię drzewa. Społecznicy, poprzez akcje #wzielonegramy chcą uhonorować tarnowskich paraolimpijczyków, którzy z sukcesami wrócili z Tokio.

To będzie już trzecia odsłona akcji #wzielonegramy. Chodzi o to, aby w miejscach idealnych do uprawiania sportu pojawiało się coraz więcej zieleni.

- Chcemy, aby w mieście było jak najmniej betonozy, aby można było w upalne dni znaleźć schronienie w cieniu, pod drzewem, aby można było w optymalnych warunkach uprawiać sport – tłumaczy Piotr Mucha z Decathlon Tarnów.

Tym razem akcja ma charakter szczególny. Kilka z wybranych drzew symbolicznie będzie nosiło imiona sportsmenek - Joanny Mazur, Marzeny Zięby, Róży Kozakowskiej oraz Michała Derusa.

- Chcemy im tym symbolicznym gestem oddać szacunek, za te wszystkie medale, za determinacje i pokazanie hartu ducha – dodaje Piotr Mucha.

Akcja sadzenia drzew już w następny piątek (24.09) przed Centrum Sztuki Mościce. Dołączyć możecie przychodząc na 17.00. Z kolei w tym samym dniu, tyle że o 11.00 społecznicy zabiorą się do wspólnego sprzątania Marcinki. Do tego wydarzenia również można dołączyć!

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Sadzenie drzew w Toruniu