Ratusz w Tarnowie

i

Autor: Krystian Janik Muzeum Okręgowe w Tarnowie włączyło się do akcji „Weekend seniora z kulturą”

Kultura

Weekend seniora z kulturą 2023. Jakie atrakcje przygotowało Muzeum Okręgowe w Tarnowie?

2023-09-30 16:56

Muzeum Okręgowe w Tarnowie włączyło się do akcji „Weekend seniora z kulturą”. Dziesiąta odsłona ogólnopolskiej inicjatywy, zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach od 29 września do 1 października 2023 roku. Seniorzy będą mogli skorzystać za darmo z oferty wszystkich oddziałów muzealnych w godzinach ich otwarcia we wskazanych dniach.

Weekend seniora z kulturą 2023. Muzeum Okręgowe w Tarnowie będzie dostępne za darmo dl seniorów

Muzeum Okręgowe w Tarnowie włączyło się w ogólnopolską akcję „Weekend seniora z kulturą”. W dniach od 29 września do 1 października 2023 roku wstęp do wszystkich oddziałów instytucji będzie bezpłatny dla seniorów. Będzie to doskonała okazja do odwiedzenia takich miejsc, jak: siedziba Muzeum Okręgowego, Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, Muzeum Etnograficzne, Galeria Panorama, Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci, Zamek w Dębnie, Dwór w Dołędze, Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu, Muzeum W. Witosa w Wierzchosławicach oraz Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka”.

„Weekend seniora z kulturą” to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tym roku odbędzie się ona po raz dziesiąty. Weźmie w niej udział ponad 500 instytucji z całego kraju. Wśród bezpłatnych lub płatnych symbolicznie propozycji, jak czytamy na stronie MKiDN, znajdują się m.in. oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a także zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym.

Szczegółowe informacje o ofercie oddziałów Muzeum Okręgowego w Tarnowie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej placówki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Mauzoleum generała Józefa Bema w Parku Strzeleckim w Tarnowie [GALERIA]

QUIZ. Krakowska gwara. Sprawdź, czy znasz słowa rodem z grodu Kraka!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od smakołyków i Tłustego Czwartku. Jak w Krakowie określamy faworki?
Opuszczona Osada Czorsztyn w Małopolsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE