Most Zakochanych w Tarnowie

i

Autor: Paweł Topolski Most Zakochanych w Tarnowie

Walentynki 2023. To kultowe miejsce dla zakochanych w Tarnowie ma już 10 lat!

2023-02-14 7:42

Most Zakochanych powstał w mieście pod Górą Świętego Marcina 10 lat temu. Do jego otwarcia doszło kilka dni przed Walentynkami, 9 lutego 2013 roku. Wówczas pary zakochanych powiesiły na nim kłódki, będące symbolem wiecznej miłości, a następnie udały się na spacer przylegającą do mostu „Ścieżką dla zakochanych w Tarnowie”.

Most Zakochanych w Tarnowie ma już 10 lat

Most Zakochanych w Tarnowie znajduje się nad potokiem Wątok i stanowi połączenie ulicy Szewskiej z ulicą Przesmyk. Miejsce romantycznych spotkań jest integralną częścią odnowionych bulwarów ciągnących się wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej, które po renowacji stały się jedną z wizytówek miasta. Jego powstanie było częścią projektu „Zakochani w Tarnowie”, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Kanon i zrealizowanego przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa oraz lokalnymi przedsiębiorcami. Celem przyświecającym tej inicjatywie było zwrócenie uwagi mieszkańców na nowe zwyczaje i rytuały dla zakochanych odwiedzających miasto położone w cieniu Góry Świętego Marcina.

Most Zakochanych szybko zaskarbił sobie sympatię tarnowian, a także odwiedzających miasto turystów. Z okazji jego otwarcia, które miało miejsce 9 lutego 2013 roku, zorganizowano zabawę dla zakochanych. W tym dniu zawieszono tam pierwsze kłódki, będące symbolem wiecznej miłości. Później pary udały się na spacer „Ścieżką dla zakochanych w Tarnowie”, a małżeństwa z wieloletnim stażem otrzymały od organizatorów zaproszenie na romantyczną kolację.

Most Zakochanych w ciągu ostatniej dekady stał się swoistą wizytówką Tarnowa, a także największą walentynkową atrakcją. Jego otwarcie zapoczątkowało również zwyczaj zawieszania kłódek miłości pieczętujących związek i zapewniających trwałość uczucia.

Most Zakochanych w Tarnowie

i

Autor: Paweł Topolski Most Zakochanych w Tarnowie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Kto zaśpiewał to jako pierwszy?

Pytanie 1 z 15
Wielki hit "You Spin Me Round (Like a Record)" w oryginale wykonał:
QUIZ: Kto zaśpiewał to pierwszy?
M jak miłość. Ciąża Weroniki zwali Wernera z nóg. Złapie Adama na dziecko?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE