W tym miejscu ozdrowieńcy będą rehabilitowani. Na jakie zabiegi mogą liczyć?

2020-12-28 5:00
rehabilitacja ozdrowieńców
Autor: Łukasz Grygiel Ozdrowieńcy będą wracać do sił w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej "Słoneczne Wzgórze".

Dzwonią i dopytują o pocovidową rehabilitację. Po nowym roku w Tarnowie udzielana będzie specjalistyczna pomoc dla ozdrowieńców. W planach są zajęcia dzienne - ćwiczenia i zabiegi. Sprawdzamy, na co mogą liczyć mieszkańcy regionu, którzy przeszli już chorobę.

Na początku zakładano, że w placówce organizowane będą kilkutygodniowe turnusy z możliwością noclegu. Najnowsze obostrzenia na to nie pozwalają. Zajęcia będą się odbywać w trybie stacjonarnym - w ciągu dnia.

- W zakresie naszych działań będą na pewno terapia tlenowa, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia poprawiające ogólna wydolność organizmu. Będzie także pomoc psychologiczna – według uznania - mówi Agnieszka Hulska z Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej "Słoneczne Wzgórze".

Most w Ostrowie zdemontowany!

Pocovidowa rehabilitacja na razie nie będzie refundowana. W tym temacie zaplanowano rozmowy z PeFRONEM.

- Będziemy wykorzystywać sprzęt, który mamy już na swoim wyposażeniu i dodatkowy jeszcze otrzymamy sprzęt specjalistyczny do terapii tlenowej – dodaje Agnieszka Hulska.

Każdy z pacjentów przejdzie wstępną kwalifikacje medyczną, tak by poznać jego aktualny stan pacjenta i móc dobrać odpowiednie ćwiczenia i zabiegi.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy