MORD w Tarnowie

i

Autor: Wojciech Gardoń

wiadomości

W tarnowskim MORD-zie można skasować punkty karne. Trzeba się jednak pospieszyć

2023-09-27 15:05

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie rozpoczął kolejną edycję specjalnych szkoleń dla kierowców. Od połowy września osoby, które naruszyły przepisy ruchu drogowego, mogą się tam postarać o zredukowanie punktów karnych. Chętni powinni się szybko decydować, ponieważ kursy odbywają się tylko w określonych dniach, a liczba miejsc jest ograniczona.

Dzięki nowelizacji ustawy po roku przerwy powróciła możliwość redukowania punktów karnych. Z tego powodu MORD w Tarnowie natychmiast wznowił szkolenia dla kierowców, którzy chcą częściowo lub całkowicie wyczyścić swoje konto wykroczeń. Udział w takim kursie umożliwia skasowanie 6 punktów karnych raz na pół roku.

To jednak nie jest rozwiązanie dla wszystkich. Z możliwości redukcji punktów są wykluczone osoby posiadające prawo jazdy krócej niż rok. Na kurs nie zostaną również przyjęci kierowcy z dłuższym stażem, którzy przekroczyli granicę 24 punktów karnych, mają sądowy zakaz prowadzenia prowadzenia samochodu lub zatrzymane prawo jazdy.

Teraz przy danym wykroczeniu możemy dostać dwa razy więcej punktów niż kiedyś, więc dużo łatwiej jest je nazbierać. Najczęściej z tego kursu korzystają osoby, które już są jakoś zagrożone i wiedzą, że jak znowu dostaną mandat to stracą prawo jazdy. Robimy to po to, żeby uświadomić kierowcy, że łamanie przepisów jest niebezpieczne. Dlatego mamy zajęcia z psychologiem transportu i z policją - tłumaczy Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie.

To nie pierwszy raz, kiedy kierowcy mają możliwość skasowania punktów karnych w tarnowskim MORD-zie, ale tym razem chętni muszą się liczyć z większymi kosztami. Cena za udział w takim kursie skoczyła do 900 złotych.

Kolejnym ograniczeniem jest liczba miejsc. Jednorazowo w szkoleniu może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Ze względu na to, że taki kurs składa się również z części praktycznej, koliduje on z codzienną pracą ośrodka i egzaminami na prawo jazdy. Dlatego szkolenia odbywają się w soboty i w jednym dniu tygodnia w godzinach porannych i popołudniowych. Natomiast samo zainteresowanie jest tak duże, że MORD zapełnia już listę chętnych na październik.

W tym momencie otwieramy nowe terminy, ponieważ wolne zapełniły się w ciągu kilku dni. Mamy tutaj ograniczenia jeżeli chodzi o liczbę osób. Również przepisy się zmieniły i te szkolenia nie mogą się już odbywać online. Została wprowadzona część praktyczna i jest więcej zajęć, więc ten kurs różni się od tego, co było rok temu. Dlatego nam też jest ciężko ustalać te terminy - wyjaśnia Paweł Gurgul.

Na kurs można się zapisać osobiście w siedzibie MORD Tarnów na ul. Okrężnej lub telefonicznie pod numerem telefonu 14 626 95 12 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz Polskę Ludową? Ważne daty z czasów PRL

Pytanie 1 z 10
1. Poznański Czerwiec to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w PRL. W którym roku miało ono miejsce?
Jesienny Kiermasz Ogrodniczy 2023. Tłumy przy bydgoskim "Torbydzie"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE