W Tarnowie posadzono drzewo wyhodowane in vitro! W jakim celu?

2021-06-08 16:30

Drzewo rośnie na terenie największej uczelni w Tarnowie. Ma pomagać walczyć ze smogiem i złą jakością powietrza. Jego posadzenie to początek działalności Nieformalnej Grupy Tarnowskiej. Zobaczcie zdjęcia!

Posadzone w Tarnowie „drzewo tlenowe" to roślina, która produkuje wielokrotnie więcej tlenu od "zwykłych" roślin. Bardzo szybko też rośnie.

- Drzewo tlenowe o nazwie „Feniks”, jeśli będzie dobrze zadbane, może rosnąc na wielu trudnych terenach. Dzięki niemu możemy przyczynić się do większej ilości tlenu, czystszego powietrza i większej ilości cienia. Sadząc drzewo w czerwcu uważam, że przy odpowiednim zadbaniu, może ono urosnąć nawet do czterech metrów do końca roku - mówi Michał Wyszyński z firmy Oxygen Forest Poland.

POSŁUCHAJ RELACJA Z SADZENIA DRZEWA!

Posadzenie drzewa tlenowego na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zainaugurowało działalność Nieformalnej Grupy Tarnowskiej.

- Powstała ona, jako inicjatywa społeczna, mająca na celu aktywowanie różnych środowisk społecznych Tarnowa – organizację i podejmowanie działań integrujących mieszkańców oraz ożywianie dialogu w mieście między przedsiębiorcami, uczelniami, organizacjami pozarządowymi i miastem - mówi Marzena Bac, koordynator procesu rewitalizacji w Tarnowie.

W skład Nieformalnej Grupy Tarnowskiej wchodzą PWSZ, Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowie, organizacje pozarządowe - Polskie Forum Klimatyczne, Stowarzyszenie Jemy w Tarnowie, Edumocni, Made in Tarnów, Fundacja Auxilium, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, a także Koordynator procesu rewitalizacji w Tarnowie oraz hydrobiolog - propagator rozwoju nauki w Tarnowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE