Lekkość w Solskim

i

Autor: Wojciech Gardoń

Kultura

W Tarnowie o tarnowianach. Solski zaprasza na eksperymentalną "Lekkość"

2023-06-09 15:30

Teatr Ludwika Solskiego zaprasza na spektakl "Lekkość", czyli nowatorski eksperyment, który ma pokazać, czy teatr ma jeszcze sens. Jest to opowieść o siedemnastoletniej tarnowiance, współtworzona przez tarnowską młodzież.

"Lekkość" to forma eksperymentu, który ma odpowiedzieć na pytanie, czy teatr jako instytucja i forma rozrywki ma sens w dzisiejszych czasach. W tym celu twórcy starali się zaangażować tarnowską młodzież i opowiedzieć historię z ich perspektywy. Również po to, żeby przekonać się, czy w samym Tarnowie jest potrzeba teatru. Prace trwały od kilku miesięcy, a rezultat będzie można zobaczyć 10 czerwca o godzinie 20, 11 czerwca o 19:00 oraz 13 czerwca o 17.

- Wiek nastoletni to czas, kiedy wszyscy pytają kim chcesz być, a młody człowiek przeżywa właśnie burzę hormonów, ma tysiące pomysłów na ten temat, ma dziś dostęp do nieograniczonej ilości informacji. Młody człowiek wchodzący w dorosłość pływa po morzu nieskończonych możliwości i nie wiadomo jak się w tym odnaleźć. Zaczęliśmy jakiś czas temu pracę z tekstem, a po rozmowach i warsztatach z młodymi ludźmi okazało się, że rodzą się nowe tematy, że nasz okres wchodzenia w dorosłość był inny, że są obszary,z którymi w ogóle nie mieliśmy wówczas styczności, jak Internet czy sztuczna inteligencja - mówi Wiktor Stypa, autor i reżyser spektaklu.

Lekkość w Solskim

i

Autor: Wojciech Gardoń

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "ł"

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:
17-latek z siekierą napadał na Żabki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE