Park Biegowy na Górze św. Marcina w Tarnowie

i

Autor: TOSiR / Pixabay W Parku Biegowym na Górze św. Marcina w Tarnowie oświetlenia włącza się po wysłaniu SMS-a

Wiadomości

W Tarnowie lampy włączają się po wysłaniu SMS-a. Nietypowe rozwiązanie w Parku Biegowym na Górze św. Marcina

2023-12-27 11:04

Mieszkańcy Tarnowa odwiedzający Park Biegowy na Górze św. Marcina mogą sami zdecydować, czy po zmroku chcą spacerować w świetle lamp. Zarząd Dróg i Komunikacji uruchomił w tej części miasta zdalne sterowanie oświetleniem. Latarnie włączają się tam po wysłaniu SMS-a o treści „Biegam” pod podany na umieszczonej tam tablicy informacyjnej numer telefonu. Po odnotowaniu przez system prośby światło będzie aktywne przez godzinę.

Tarnów. Lampy w Parku Biegowym na Górze św. Marcina uruchamiają się po wysłaniu SMS-a

Nietypowe rozwiązanie zastosowano w Parku Biegowym na Górze św. Marcina w Tarnowie. Zarząd Dróg i Komunikacji, jak informuje magistrat, uruchomił tam zdalne sterowanie oświetleniem. Mieszkańcy, którzy wybiorą się tam na spacer po zmroku, będą mogli sami zdecydować o włączeniu lamp przy ulicy Harcerskiej. W tym celu należy wysłać SMS o treści „Biegam” pod pod numer: 500 400 407. Oświetlenie zostanie aktywowane w momencie przyjęcia przez system komendy, a nadający wiadomość otrzyma potwierdzenie z informacją, że: „oświetlenie Parku Biegowego zostało uruchomione na 60 minut”. Jeśli ktoś zamierza spędzić tam więcej czasu, będzie musiał ponowić procedurę po zgaśnięciu lamp. SMS, jak informuje Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, jest darmowy.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował, że zastosowanie tego patentu jest pokłosiem zwrócenia uwagi przez jednego z mieszkańców, że Park Biegowy nie musi być oświetlony przez cały czas.

– Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę, że park biegowy niekoniecznie musi być oświetlony non stop. I słusznie. Wprowadziliśmy innowacje polegającą na indywidualnym włączaniu – w razie potrzeby – poprzez wysłanie SMS. Park rozświetli się na 60 minut. Bezpiecznego „smartnego” biegania – napisał na swoim Facebooku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta Tarnowa, w przypadku pojawienia się problemów technicznych należy skontaktować się z Zarządem Dróg i Komunikacji, dzwoniąc pod numer: (14) 688 31 00.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Kiermasz Charytatywny ZSME dla Hospicjum Domowego [GALERIA]

Quiz. Jak dobrze pamiętasz debiutancką płytę Lady Pank? To arcydzieło polskiego rocka!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Mniej niż zero”. „Myślisz może, że więcej coś znaczysz, bo masz rozum...”
Jarmark Świąteczny w sercu Warszawy. Czuć niezwykłą atmosferę