Tarnowski Rower Miejski

i

Autor: Radio ESKA

W Tarnowie będzie więcej rowerów miejskich. Nowe stacje pojawią się jeszcze w tym roku

2022-10-18 13:06

W Tarnowie jeszcze w tym roku zostaną zamontowane dwie nowe stacje Tarnowskiego Roweru Miejskiego. Realizacją inwestycji zajmie się firma Nextbike Polska, która jako jedyna odpowiedziała na ogłoszone postępowanie przetargowe. Zwolennicy jednośladów będą mieli do dyspozycji 20 dodatkowych tego typu pojazdów.

Nowe stacje Tarnowskiego Roweru Miejskiego

Montaż nowych stacji Tarnowskiego Roweru Miejskiego oraz dostarczenie jednośladów nastąpi miesiąc od dnia podpisania umowy z wykonawcą, firmą Nextbike Polska. Przeprowadzenie inwestycji przed końcem tegorocznego sezonu pozwoli na przetestowanie rowerów pod kątem ich właściwego funkcjonowania w ramach systemu TRM. Dzięki temu w przyszłym roku wszystkie dostępne w Tarnowie stacje będą obsługiwane od początku kolejnego sezonu rowerowego.

Dwie nowe stacje roweru miejskiego pojawią się, zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, przy ulicy Konarskiego, nieopodal parkingu u zbiegu tej ulicy z ulicą Sądową, obok przystanku autobusowego „Konarskiego – Sąd”, a także przy alei Piaskowej, w pobliżu parku Piaskówka. Ponadto Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie dokupi 20 nowych jednośladów.

Rowery miejskie będą dostępne w tym roku do 1 grudnia. W tym sezonie, w okresie od początku marca do końca września, wypożyczono je około 18 tysięcy razy. Największym zainteresowaniem cieszyły się stacje przy dworcu PKP, na placu Kazimierza oraz przy Parku Strzeleckim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dużo wiesz o Polsce? [QUIZ prawda / fałsz]

Pytanie 1 z 15
Polska należy do strefy euro.
Katarzyna Paskuda: Ania Przybylska była twarzą mojego salonu. Grałyśmy razem, zwierzałyśmy się sobie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE