Wiadomości

W których zawodach w Polsce zarabia się najwięcej? Ile wynosi najwyższe wynagrodzenie? [LISTA]

2023-09-01 10:49

W których zawodach w Polsce zarabia się najwięcej? GUS opublikował najnowsze dane dotyczące przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2022 roku. Okazuje się, że zarabiamy więcej niż ubiegłym roku, ale nasze zarobki są wciąż mocno nierówne w zależności od branży. Które zawody w Polsce są najlepiej opłacane? Sprawdźcie w naszej galerii.

W których zawodach w Polsce zarabia się najwięcej?

GUS opublikował wstępne dane odnoszące się do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2022 roku. Według statystyk ukształtowało się ono na poziomie 6346,15 złotych brutto. W porównaniu z 2021 rokiem odnotowano nominalny wzrost o 11,7 proc. Jest on większy niż ten z roku ubiegłego w stosunku do 2020 roku. Wówczas przeciętna miesięczna pensja brutto wzrosła o 8,7 proc.

Jednakże przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) jest ciągle zróżnicowane. W zależności od wykonywanego zawodu waha się ono od 4127,68 do 11101,46 złotych brutto. W których zawodach zarabia się w naszym kraju najwięcej? Sprawdźcie w poniższej galerii.

W tych zawodach w Polsce zarabia się najwięcej:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Quiz. „Incepcja”, „Mroczny Rycerz”, „Memento”. Jak dobrze znasz filmy Christophera Nolana?

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł nosi debiutancki pełnometrażowy film Christophera Nolana?
Kopali rurociąg, wykopali kości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE