Uwijają się jak mogą. Remont Rynku zakończy się w maju [ZDJĘCIA]

2020-04-02 16:30
Remont Rynku w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Modernizacja Rynku trwa od kwietnia ubiegłego roku

Słoneczna pogoda sprzyja pracom budowlanym na tarnowskim rynku. Najbardziej reprezentacyjny plac miasta powinien zacząć służyć mieszkańcom wraz z letnią pogodą. Wówczas pojawią się tam pierwsze letnie ogródki.

Obecnie na placu budowy widać zarówno głównego wykonawcę, jak i pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, którzy podpinają pod miejską sieć kolejne budynki.

- Ułożono już kocie łby wokół ratusza, a także większą część granitowych płyt, stanowiących zasadniczą część placu. Oprócz remontu nawierzchni, dodatkowo, na południowej ścianie rynku przeprowadzone zostaną prace związane z izolacją ścian wybranych kamienic - mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Remont rynku w Tarnowie trwa od kwietnia ubiegłego roku. Wykonawca zobowiązał się do trzyletniej gwarancji oraz rękojmi na osiem lat. Prace pochłoną pięć i pół miliona złotych. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – pierwsze letnie ogródki staną w tym miejscu już w maju.

To dobra informacja dla lokalnych firm, które z uwagi na koranowirusa, borykają się z ogromnymi problemami finansowymi. Władze Tarnowa zdecydowały o zwolnieniu do końca 2020 roku z opłat za dzierżawę powierzchni zajętych pod ogródki kawiarniane na płycie Rynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE