UTRUDNIENIA na trasie Tarnów-Kielce. Most w Szczucinie będzie malowany

2022-06-29 16:00
Utrudnienia na moście nad Wisłą w Szczucinie
Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Utrudnienia na moście nad Wisłą w Szczucinie

Ważna informacja dla kierowców podróżujących drogą krajową nr 73. Od czwartku, 30 czerwca wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na moście nad Wisłą w Szczucinie. A wszystko przez zaplanowane tam prace konserwacyjne i zabezpieczające przy przeprawie. Podróż w tym miejscu może potrwać trochę dłużej.

Prace na moście w Szczucinie

Uwaga kierowcy, od czwartku, 30 czerwca planowane są utrudnienia na moście nad Wisłą w Szczucinie. Jego konstrukcja będzie malowana i konserwowana. Z tego powodu planowana jest zmiana w organizacji ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w czasie wykonywania robót wprowadzać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami nawet 3 tygodnie.

- Wykonywane będą między innymi zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji mostowej. Podczas malowania kratownic z użyciem podnośników ze względu na bezpieczeństwo w miejscu robót wprowadzany będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Organizacja ruchu obowiązywać będzie w czasie prowadzenia określonych robót, w miejscu wykonywania prac. Na prace pod ruchem wahadłowym będzie można napotkać w ciągu najbliższych trzech tygodni. W czasie weekendów i w godzinach wieczorowo-nocnych roboty nie są planowane. Do kierowców apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie.

Kratownice będą malowane z użyciem podnośników

Utrudnienia na moście nad Wisłą w Szczucinie
Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Utrudnienia na moście nad Wisłą w Szczucinie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. To wie każdy prawdziwy master grilla. Obciach nie zdobyć 8/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Polacy mogą poszczycić się rekordem Guinnessa w grillowaniu. Ile osób grillowało jednocześnie, by rekord został pobity?
Samochody elektryczne vs. spalinowe? Jaka przyszłość czeka motoryzację?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE