Upił kolegę, a potem go okradł. Bulwersująca kradzież 21 tys. złotych! [AUDIO]

2021-04-29 9:03 Łukasz Grygiel
Kolega okradł kolegę
Autor: POLICJA TARNÓW 28-latek kupował bez opamietania drogie ciuchy i perfumy

To sytuacja z Ciężkowic k. Tarnowa. Mężczyźni najpierw spożywali alkohol, potem 28-latek zaproponował, że odprowadzi 62-latka do domu. Wykorzystał jego upojenie alkoholowe i skradł pokaźną sumę.

Mężczyźni spędzali razem wieczór, pijąc alkohol. Po wszystkim młodszy z nich zaoferował, że za drobną przysługę odprowadzi starszego kolegę do domu. Kiedy dotarli na miejsce 28-latek wykorzystał stan zamroczenia kolegi i oprócz obiecanych pieniędzy na „pół litra”, zabrał 62-latkowi 21 tysięcy oszczędności.

- Nagły przypływ gotówki zachęcił go do wybrania się w niedzielę handlową na zakupy do Tarnowa. Nie żałował sobie ani trochę. Sporą sumkę wydał na markowe buty i ubrania. Zaopatrzył się też w konsolę, gry wideo, słuchawki i komórkę, a w poniedziałek do zakupów dołożył jeszcze motor, za prawie pięć tysięcy złotych – relacjonuje Paweł Klimek z policji w Tarnowie.

O KRADZIEŻY MÓWI PAWEŁ KLIMEK Z POLICJI W TARNOWIE

Tego samego dnia pokrzywdzony zorientował się, że został pozbawiony gotówki. Pojawił się w komisariacie w Ciężkowicach, gdzie uzyskał pomoc.

- Rabuś został zatrzymany. Policjanci odzyskali także resztę gotówki, którą 28-latek nie zdążył wydać i zabezpieczyli znalezione podczas przeszukania zakupy – dodaje Paweł Klimek z policji w Tarnowie.

28-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut, za który grozi do pięciu lat więzienia. Mundurowi doprowadzili go do prokuratury w Tarnowie, gdzie objęto go policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl