Ulica Wałowa ma się zazielenić! Wiemy, kiedy montaż "kieszonkowych parków" [ZDJĘCIA]

2021-07-01 5:00
Ulica Wałowa w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Ulica Wałowa w Tarnowie

Konserwatorowi zabytków nie spodobała się wizja przygotowana przez projektanta. Chodzi o budowę tzw. parakletów na ulicy Wałowej w Tarnowie. Na skrawek zieleni i ławeczki w tym miejscu trzeba będzie jeszcze trochę poczekać Ile?

Okazuje się, że projekt nadal jest przedmiotem uzgodnień pomiędzy konserwatorem a projektantem.

- Konserwator zbytków zwrócił uwagę, że materiał, z którego miałyby być wykonane donice, czyli beton, nie licuje z formą architektoniczną i uwarunkowaniami historycznymi w tym rejonie, dlatego też dodane zostały jeszcze akcenty drewniane w większym zakresie – tłumaczy Artur Michałek z tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

W Tarnowie w planach jest budowa trzech parakletów. Mają one nie tylko cieszyć oko, ale także być miejscem odpoczynku dla tarnowian.

– Przy skrzyżowaniu z Goldhammera parklet będzie miał formę otwartą w kształcie plastra miodu. Donice zostaną obsadzone roślinami. Niektóre będą pełniły funkcję ławeczek. Dwa kolejne parklety będą półotwarte - dodaje Artur Michałek.

Paraklety powstaną przy skrzyżowaniu ul. Goldhammera z ulicą Lwowską, na wysokości półbaszty oraz w okolicach siedziby KRUS. Będą gotowe nie wcześniej niż… pod koniec wakacji.