Ul. Błonie i Ablewicza do remontu. Znamy drogowe plany na ten rok

2021-01-04 11:05
Remonty w 2020
Autor: Łukasz Grygiel W 2022 roku zmodernizowana będzie m.in. ul. Ablewicza

W 2021 roku w Tarnowie zaprojektowany ma zostać nowy układ komunikacyjny ulicy Ablewicza. Na ten cel zabezpieczonych jest już 450 tysięcy złotych. Prace w terenie ruszą dopiero w 2022 roku. Całość inwestycji pochłonie 11 milionów. Sprawdzamy, jakie jeszcze inwestycje drogowe poprawią życie pieszym i kierowcom.

Przyszłoroczna budowa ulicy Ablewicza będzie przebiegała etapami. Pierwszy dotyczy modernizacji jej głównego ciągu. Drugi i trzeci zakłada powiązanie z układem komunikacyjnym dróg osiedlowych.

- Ulica Ablewicza poprzez sieć dróg lokalnych zostanie skomunikowana z ulicą Orkana. W przypadku tej ostatniej ulicy jest przewidziane zakończenie budowy chodnika bezpośrednio przy granicy z Wolą Rzędzińską. Brakuje tam ok. 150 metrów. Planujemy też budowę kolektora kanalizacji - mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji.

W tym roku ma zostać również wykonany projekt remontu ul. Błonie. Przetarg został już ogłoszony.

- Ulica Błonie będzie drogą dwujezdniową. W każdym kierunku prowadzone będą dwa pasy ruchu. Chcemy przede wszystkim zmienić geometrię w rejonie skrzyżowania z ulicą Nowodąbrowską. Przebudujemy też wjazd na ulicę Bora Komorowskiego. Chodzi nam o poprawę przepustowości. Wybudujemy również ścieżkę rowerową i nowe chodniki – dodaje Artur Michałek.

Z kolei już w tym roku ma rozpocząć się remont Ul. Wekslarskiej i Franciszkańskiej. W tym pierwszym przypadku wymieniona będzie konstrukcja nawierzchni. Nieco więcej prac czeka drogowców przy kontynuacji prac na Franciszkańskiej. Remontu doczeka się też ul. Zakątna. Prace rozłożone będą na ten i przyszły rok.

Most w Ostrowie zdemontowany!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE