zatrzymanie

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Na sygnale

Ukrył się przed policją w nietypowym miejscu. Nie zrobił tego bez powodu

2023-03-30 9:51

Policjanci z Krynicy-Zdroju zatrzymali trzech mężczyzn, który 24 marca 2023 roku dokonali włamania do jednego z domów znajdującego się na terenie miejscowego uzdrowiska. Jeden z nich na widok mundurowych ukrył się w schowku pod dachem. 22-latek nie zrobił tego bez powodu, gdyż był poszukiwany. Jego kryjówka okazała się jednak nieskuteczna. Mężczyzna prosto z poddasza trafił do zakładu karnego.

Krynica-Zdrój. Policjanci zatrzymali sprawców włamania do domu w uzdrowisku

W piątek, 24 marca 2023 roku, około godziny 5:00, doszło do włamania do jednego z domów znajdujących się na terenie uzdrowiska w Krynicy-Zdroju. Sprawcy najpierw wyważyli drzwi wejściowe do budynku, a następnie drzwi wewnątrz. Po wejściu do środka dokonali kradzieży elektronarzędzi. Informacja o tym incydencie trafiła do krynickich policjantów, którzy m.in. dzięki nagraniom zarejestrowanym przez kamerę monitoringu ustalili, że sprawcami jest trzech mieszkańców miejscowości w wieku 21, 22 i 24 lat.

Mundurowi zatrzymali 21-latka w jego mieszkaniu, a 24-latka na terenie gminy Muszyna, kiedy jechał samochodem. W miejscu zamieszkania najstarszego włamywacza odnaleziono piłę spalinową, wiertarkę i młotek, które zostały skradzione z domu na terenie uzdrowiska. Następnie kryniccy policjanci udali się do domu 22-latka. Mężczyzna, kiedy ich zobaczył, ukrył się w schowku na poddaszu, będącym wąską przestrzenią pomiędzy ścianą a dachem, do której prowadziły małe drzwiczki. Okazało się, że nie zrobił tego bez powodu, ponieważ był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa i wykroczenia, m.in. kradzieże czy użycie w bójce niebezpiecznego narzędzia.

Policjanci z Krynicy przedstawili włamywaczom zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto 22-latek został odprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zaległą karę.

Włamanie w Krynicy-Zdroju

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu Skradzione przedmioty z domu w uzdrowisku w Krynicy-Zdroju

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze pamiętasz lata 80.? QUIZ dla nostalgii

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kot ze zdjęcia, bohater popularnej w latach 80. dobranocki?
Jak nazywa się kot ze zdjęcia, bohater popularnej w latach 80. dobranocki?
Historia z Koprem - kreskówki w PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE