Tuchów: Młody rowerzysta OSZUKAŁ przeznaczenie. Omal nie wjechał pod TIR-a [ZDJĘCIA]

2021-10-19 14:00

O sporym szczęściu może mówić 13-letni rowerzysta spod Tuchowa. W miejscowości Dąbrówka Tuchowska chłopiec jechał jednośladem chodnikiem wzdłuż drogi wojewódzkiej 977 w kierunku Tuchowa. Nagle zjechał na jezdnię, którą poruszał się samochód ciężarowy. Odbił się od naczepy i upadł na betonowy chodnik. Z urazem głowy trafił do szpitala w Tarnowie.

13-latek miał dużo szczęścia

Gdyby nie splot szczęśliwych okoliczności, chłopiec takiego wypadku raczej by nie przeżył. We czwartek, 14 października około godziny 15:00 na drodze wojewódzkiej 977 w Dąbrówce Tuchowskiej doszło do groźnego wypadku. 13-letni rowerzysta nagle wjechał w przyczepę ciężarówki. 

- Chodnikiem wzdłuż tej drogi jechał 13-latek i kierował się w stronę Tuchowa. W przeciwnym kierunku jechał 29-letni kierowca z województwa śląskiego, który prowadził samochód ciężarowy, do którego zapiętą miał przyczepę. Gdy oboje się wymijali chłopiec wjechał w burtę przyczepy, odbił się od niej i upadł na betonowy chodnik. Kierowca zestawu się zatrzymał. Na miejsce wezwano zespół karetki pogotowia oraz policjantów ruchu drogowego - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Do tarnowskiego szpitala chłopiec trafił z urazem ręki oraz głowy. Gdy przechodził badania lekarskie, policjanci ustalali jak doszło do tej niecodziennej sytuacji na drodze. Wszystkiemu winien był pies, który nagle wybiegł z posesji przed jadącego na rowerze 13-latka. Widząc to ten gwałtownie skręcił kierownicą aby w niego nie wjechać, zjechał na drogę wojewódzką. W tym momencie przejeżdżał nią samochód ciężarowy. Na szczęście rowerzysta odbił się od elementów zabudowy przyczepy i upadł z powrotem na chodnik.

Na oddziale dziecięcym tarnowskiego szpitala chłopiec przeszedł szczegółowe badania. Nie stwierdzono u niego obrażeń głowy. Okazało się, że ma jedynie złamany palec. Policjancie tuż po wypadku ustalili że kierowca zestawu był trzeźwy. W tarnowskiej komendzie trwa obecnie postępowanie w związku z wypadkiem drogowym.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Zignorował czerwone światło i doszło do tragedii! Było tylko słychać huk