Trwa rekrutacja dodatkowa w ANS w Tarnowie. JAKIE KIERUNKI są najchętniej wybierane?

2022-09-02 16:00
ANS w Tarnowie otrzymała wsparcie z ministerstwa
Autor: Paweł Topolski

Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie przedłużyła rekrutację dodatkową do 13 września. Ma to związek z trwającymi maturami poprawkowymi, które dobiegną końca 9 września. Jednak już teraz wiadomo, które kierunki studiów były najchętniej wybierane w czasie rekrutacji podstawowej.

Nowe kierunki w ofercie tarnowskiej ANS

ANS oferuje przyszłym studentom 25 kierunków na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Rekrutacja dodatkowa odbywa się w trybie on-line z wykorzystaniem Elektronicznego Systemu Rekrutacji za pośrednictwem strony internetowej uczelni. W tegorocznej ofercie znalazły się również nowe kierunki.

– W tym roku akademickim na chętnych czeka nowy, prestiżowy kierunek – Prawo (jednolite studia magisterskie). Inne nowości to nowy blok obieralny „inżynieria danych” na kierunku Informatyka (nową, węższą ścieżkę specjalizacji Katedra Informatyki uruchamia we współpracy z Katedrą Matematyki. To zdecydowana odpowiedź na potrzeby rynku pracy – inżynierowie danych należą bowiem obecnie do grupy najbardziej pożądanych specjalistów branży IT, łącząc kompetencje związane z szeroko rozumianym programowaniem oraz specjalistyczną analizą danych) oraz bezpłatne studia dzienne dla pracujących na kierunkach Mechatronika oraz Elektronika i Telekomunikacja. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą łączyć zdobywanie wykształcenia z pracą zawodową. Zajęcia w ramach tych studiów będą prowadzone w wybrane dni robocze tygodnia w godzinach od 16:45 do 20 oraz w soboty od godz. 8 do ok. 20 – mówi Piotr Kopa, rzecznik prasowy ANS w Tarnowie.

Jarosław Gowin o kolejnych rządach niemieckich: "Polityka jest raczej propolska"

– Ostatnią szansą na zostanie studentem ANS w Tarnowie będzie rekrutacja uzupełniająca, która odbędzie się w terminie od 19 do 27 września. To nie koniec udogodnień. Osoby przyjezdne, bądź mające kłopoty z transportem, będą mieć możliwość odbycia części zajęć zdalnie, po uzgodnieniu z prowadzącym. Taki tryb studiowania pozwala na pogodzenie pracy zawodowej z nauką w większości przypadków – dodaje Piotr Kopa.

Najczęściej wybieranymi kierunkami podczas rekrutacji podstawowej były w tym roku: Administracja, Informatyka, Filologia angielska, Pielęgniarstwo, Fizjoterapia, Ekonomia oraz Grafika. Ostatnią szansą na zostanie studentem ANS w Tarnowie będzie rekrutacja uzupełniająca, która została zaplanowana w dniach od 19 do 27 września.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "c". Spraw, by pani od polskiego była z ciebie dumna!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE