Tragiczny WYPADEK w Pogórskiej Woli. Nie żyje kobieta potrącona przez samochód [ZDJĘCIA]

2020-12-01 13:00

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek (30.11.) późnym popołudniem na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Pogórska Wola. Kobieta próbowała pokonać jezdnię w niedozwolonym miejscu. Niestety nie zdołała przedostać się na drugą stronę jezdni. Wpadła pod nadjeżdżający od strony Tarnowa samochód osobowy. Mimo podjętych natychmiast działań ratunkowych nie udało się jej uratować.

Tragedia rozegrała się w poniedziałek, 30 listopada około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 94 w Pogórskiej Woli. Z ustaleń policji wynika, że w chwili wypadku 52-letnia mieszkanka powiatu dębickiego przekraczała drogę w niedozwolonym miejscu. Wpadła pod jadący w kierunku Dębicy samochód osobowy prowadzony przez 45-letniego kierowcę. Zaraz po wypadku podjęto jeszcze akcję reanimacyjną. Kobiety jednak nie udało się uratować, zmarła na miejscu wypadku. Mundurowi sprawdzają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo że kierujący samochodem w chwili wypadku był trzeźwy. Wszystko wskazuje na to, że zawiniła osoba poruszająca się pieszo. Kobieta przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

- Na miejscu policjanci zebrali ślady, wykonali szkice oraz dokumentację fotograficzną konieczną do przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego ten tragiczny wypadek. Droga w tym miejscu przez kilka godzin była częściowo zablokowana, wprowadzono ruch wahadłowy - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Postępowanie w tej sprawie przeprowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Wigilia dla 5 osób? Otwarte galerie? Szpitale tymczasowe? Co myślą Polacy? - Tydzień w dzień