Tragiczny wypadek na obwodnicy Wojnicza. Nie żyje 63-letni rowerzysta [ZDJĘCIA]

2020-07-30 11:00 Tomek Piszczek

Do wypadku doszło w środę 29 lipca wieczorem na drodze wojewódzkiej 975 w Wojniczu. Na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną 25-letni kierujący samochodem osobowym potrącił 63-letniego rowerzystę, który wyjechał z drogi podporządkowanej. Siła uderzenia była tak duża że starszy mężczyzna zginął na miejscu. Okoliczności tragedii bada policja pod nadzorem prokuratury w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: O okolicznościach wypadku mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

- Wiadomo że kierujący rowerem przejeżdżał w poprzek drogi wojewódzkiej 975 - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Nie wiemy natomiast czy był oświetlony, tudzież miał kamizelkę odblaskową. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną w rejonie cmentarza w Wojniczu. Kierujący Volkswagenem Golfem na pewno był na pierwszeństwie. Jednak winnego tragedii i jej okoliczności poznamy po zakończeniu policyjnego dochodzenia.

Do wypadku doszło około godziny 21:00. Na miejscu od razu sprawdzono stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym. W wydychanym przez niego powietrzu nie stwierdzono jednak obecności alkoholu. Zarówno kierowca, jak i rowerzysta to mieszkańcy powiatu tarnowskiego.

Dodajmy że jest to pierwsza ofiara śmiertelna wypadku na drogach powiatu tarnowskiego w te wakacje. Ciało zmarłego 63-latka zostało zabezpieczone i będzie poddane sekcji zwłok. Kierowca nie odniósł obrażeń.

Motocyklista położył maszynę. Jazdę w krótkich spodenkach i koszulce zapamięta na długo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.