policyjny radiowóz

i

Autor: Andrzej Rembowski/Pixabay/cc0 Ciało 83-latka odnaleziono w zakolu Dunajca

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje 83-letni mieszkaniec Wielkiej Wsi. Jego ciało znaleziono w Dunajcu [AUDIO]

2021-01-07 9:00

Nieszczęśliwy finał poszukiwań 83-letniego mieszkańca Wielkiej Wsi koło Wojnicza. 5 stycznia późnym popołudniem rodzina zawiadomiła policję o jego zaginięciu. Prowadzone tego dnia do późnych godzin nocnych poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Wznowiono je 6 stycznia. Około godziny 11:00 jeden z mieszkańców zauważył ciało w Dunajcu. Jak się później okazało, był to poszukiwany mężczyzna. Sprawę bada policja i prokuratura.

POSŁUCHAJ: O tragicznym finale poszukiwań mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

- Ciało mężczyzny odnaleziono niedaleko domu, w jednym z zakoli Dunajca jeszcze w Wielkiej Wsi - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zauważył je jeden z mieszkańców, pomagający w poszukiwaniach. Gdy strażacy wydobyli je na brzeg, okazało się że to niestety poszukiwany 83-latek. Wszystko wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mężczyzna najprawdopodobniej się poślizgnął podczas spaceru i zsunął ze skarpy do rzeki. Sprawę bada prokuratura.

Oddział dziecięcy szpitala wojewódzkiego w Tarnowie

Poszukiwania 83-latka trwały niespełna dobę

Przypomnijmy, we wtorek 5 stycznia wieczorem do dyżurnego tarnowskiej policji wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 83-letniego Józefa Ledzińskiego. Mieszkaniec Wielkiej Wsi wyszedł tego dnia z domu około godziny 11:00. Miał jechać do Wojnicza. Nie dotarł jednak na miejsce, nie nawiązał też kontaktu z rodziną. Do akcji poszukiwawczej przystąpili strażacy, policjanci i mieszkańcy. Mimo ciemności, utrudniających akcję, poszukiwania trwały do godziny 22:00. Niestety nie przyniosły rezultatu. Zostały wznowione 6 stycznia rano.

Ciało znaleziono w Dunajcu

Przy świetle dziennym dość szybko udało się zlokalizować zaginionego 83-latka. Jeszcze przed południem, jeden z mieszkańców przeczesujących brzeg Dunajca zauważył unoszące się na powierzchni wody ciało. Po wydobyciu go z wody okazało się, że to poszukiwany mężczyzna. Na miejscu zjawili się prokurator i technicy kryminalni, którzy badali okoliczności, w jakich doszło do śmierci mieszkańca Wielkiej Wsi. Przyczynę zgonu wskaże sekcja zwłok.

QUIZ. Najpopularniejsze polskie książki. Czy wiecie, kto je napisał?

Pytanie 1 z 15
Kto napisał książki "Nigdy w życiu" i "Ja wam pokażę", które doczekały się ekranizacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE