Tragedii nie udało się uniknąć. Tarnowska policja podsumowała okres świąteczny [AUDIO]

2020-12-28 14:30

450 interwencji zanotowali dyżurni Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w okresie od 24-27 grudnia. Sporo pracy mieli oczywiście funkcjonariusze drogówki i prewencji. Wzywani byli do kolizji oraz dwóch wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Doszło do niego w nocy z soboty, na niedzielę (26/27 grudnia) w Skrzyszowie. W niewyjaśnionych jak na razie okolicznościach zginął w nim 36-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego.

POSŁUCHAJ: Okres świąteczny podsumowuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

- Najgorzej było przed świętami. Duży ruch sprawił że doszło do wielu stłuczek i wypadków, w tym śmiertelnego 21 grudnia na Alei Jana Pawła II - podsumowuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Same święta na drogach były spokojne do nocy z 26 na 27 grudnia. W niedzielę około godziny 10:40 mieszkaniec Skrzyszowa zauważył wrak pojazdu pod betonowym przepustem przy głównej trasie. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę 26 grudnia między godziną 21:00 a 23:00 – 36- letni mieszkaniec powiatu z niewyjaśnionych jak na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w betonową konstrukcję. Mężczyzna zginął na miejscu. Znaleziono go jednak dopiero następnego dnia.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Bójka przy świątecznym stole

Generalnie okres Bożego Narodzenia w Tarnowie i powiecie tarnowskim minął w miarę spokojnie. Policjanci nie otrzymali żadnych zgłoszeń o nadmiernym gromadzeniu się osób podczas wigilii czy świątecznych spotkań. Było natomiast nawet kilkadziesiąt interwencji dotyczących awantur i rodzinnych sporów, nawet przy wigilijnym stole. Zazwyczaj kończyło się na rozmowie i pouczeniu. W jednym przypadku interwencja będzie miała dalszy ciąg i policyjne postępowanie. Mowa o bójce podczas świątecznego spotkania, w wyniku której jeden z domowników doznał uszkodzenia ciała. A wszystko przez alkohol i nieporozumienia.

Sylwester bez godziny policyjnej, ale z ograniczeniami

Policjanci apelują, aby w Sylwestra powstrzymać się od hucznego witania Nowego Roku w licznym gronie. Co prawda rząd wycofał się z zapowiadanego wprowadzenia "godziny policyjnej" między godziną 19:00 31 grudnia 2020 roku a 6:00 rano 1 stycznia 2021 roku, ale wciąż obowiązują limity osób, które mogą w jednym czasie spotykać się w domu czy mieszkaniu. Aktualny pozostaje też rządowy apel o nieprzemieszczanie się, oraz o nieużywanie fajerwerków, aby ten Sylwester minął spokojnie i bezpiecznie. Przypomnijmy tak zwana "narodowa kwarantanna" potrwa od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku. W tym okresie po raz kolejny wprowadzono dodatkowe ograniczenia takie jak zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych, basenów czy siłowni. Aktualne zasady i ograniczenia można znaleźć TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ostatnia szansa na komplet punktów w 2020 roku!

Pytanie 1 z 10
Którego kwietnia doszło do katastrofy smoleńskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE