Ciała czterech osób z podciętymi gardłami znalezione w Tarnowie

i

Autor: Wojciech Gardoń

Tragedia w Tarnowie. Nowe ustalenia prokuratury w sprawie śmierci rodziny przy ulicy św. Marcina

2023-01-03 10:41

Prokuratura przekazała nowe ustalenia dotyczące makabrycznych wydarzeń, które rozegrały się w jednym z domów przy ulicy św. Marcina w Tarnowie w nocy z 20 z 21 października 2022 roku. Tomasz O. zamordował wówczas żonę Katarzynę O. oraz dwoje swoich dzieci, a następnie sam odebrał sobie życie. Do tej pory, jak informują śledczy, nie ujawniono żadnych dowodów na udział w zdarzeniu innych osób niż członkowie czteroosobowej rodziny.

Nowe ustalenia prokuratury w sprawie tragedii w Tarnowie

Przypomnijmy, że do makabrycznych wydarzeń w domu przy ulicy Świętego Marcina w Tarnowie doszło w noc z czwartku na piątek (20/21 października). Potwierdziła to przeprowadzona przez biegłych z Collegium Medicum w Krakowie sekcja zwłok. 43-letni Tomasz O. zamordował swoją żonę, 41-letnią Katarzynę O., oraz dwie córki w wieku 3 i 6 lat, a następnie popełnił samobójstwo. Narzędziem zbrodni był nóż, a przyczyną śmierci czteroosobowej rodziny rany cięte i kłute w okolicach szyi i klatki piersiowej. Pobrano również materiał do badań na obecność w organizmach ofiar substancji psychotropowych.

W toku prowadzonego śledztwa wyszło na jaw, że we wrześniu bieżącego roku Katarzyna O. zgłosiła się do Centrum Usług Społecznych w Tarnowie i powiadomiła Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie o przemocy domowej. Na wniosek kobiety rodzina została objęta tzw. niebieską kartą. Natomiast 17 października Katarzyna O. złożyła pozew rozwodowy.

Tarnowska prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Tomasza O. i Katarzyny O. oraz dwójki ich dzieci, poinformowała, że nie ma żadnych dowodów, które mogłyby wskazywać na obecność innych osób w nocy z 20 na 21 października 2022 roku w domu przy ulicy św. Marcina.

– Do tej pory nie ujawniono jakichkolwiek dowodów, które wskazywałyby, że inne osoby poza czterema członkami tej rodziny uczestniczyły bezpośrednio w zdarzeniu. Dominującą nadal wersją jest ta, która zakłada, że to Tomasz O. pozbawił życia żonę, swoje córki, a na końcu odebrał życie sobie – przekazał w poniedziałek, 2 styczna 2023 roku, w rozmowie z PAP prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

W najbliższych dniach śledczy będą ustalać przebieg makabrycznych wydarzeń, do których doszło w październiku ubiegłego roku w domu przy ulicy św. Marcina w Tarnowie. Jeśli opinie biegłych potwierdzą ustalenia prokuratury, to sprawa zostanie umorzona.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. TO wydarzy się w 2023 r. w Polsce i na świecie! Udowodnij, że masz kalendarz w głowie

Pytanie 1 z 10
Rok 2023 ogłoszono rokiem jednej z polskich noblistek. Mowa o...
Tarnów: w domu przy ul. sw. Marcina znaleziono ciała 4 osób. To rodzina, kobieta 41l. Mężczyzna 43, oraz dzieci 3 lata i 6 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE