Ciała czterech osób z podciętymi gardłami znalezione w Tarnowie

i

Autor: Wojciech Gardoń

Tragedia w Tarnowie. Katarzyna O. wyznała dzielnicowej, że została skrzywdzona przez męża

2022-10-27 15:05

W piątek, 21 października 2022 roku, w jednym z domów przy ulicy Świętego Marcina odnaleziono ciała czteroosobowej rodziny z ranami ciętymi szyi. Poniedziałkowa sekcja zwłok Tomasza O. i Katarzyny O. oraz dwójki ich dzieci potwierdziła wcześniejsze ustalenia tarnowskich policjantów. W ciągu ostatnich dni okazało się, że mężczyzna, który dopuścił się tej zbrodni miał założoną niebieską kartę. Natomiast kobieta przed makabrycznymi wydarzeniami złożyła pozew o rozwód i wyznała dzielnicowej, że padła ofiarą przemocy seksualnej.

Sekcja zwłok czteroosobowej rodziny potwierdziła hipotezę śledczych

Przeprowadzona przez biegłych z Collegium Medicum w Krakowie sekcja zwłok potwierdziła wcześniejsze ustalenia śledczych, że do makabrycznych wydarzeń w domu przy ulicy Świętego Marcina w Tarnowie doszło w noc z czwartku na piątek (20/21 października). 43-letni Tomasz O. zamordował swoją żonę, 41-letnią Katarzynę O., oraz dwie córki w wieku 3 i 6 lat, a następnie popełnił samobójstwo. Narzędziem zbrodni był nóż, a przyczyną śmierci czteroosobowej rodziny rany cięte i kłute w okolicach szyi i klatki piersiowej. W toku prowadzonego śledztwa wyszło na jaw, że we wrześniu bieżącego roku Katarzyna O. zgłosiła się do Centrum Usług Społecznych w Tarnowie i powiadomiła Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie o przemocy domowej. Na wniosek kobiety rodzina została objęta tzw. niebieską kartą. Natomiast 17 października Katarzyna O. złożyła pozew rozwodowy.

– Niebieska karta została założona ze strony pokrzywdzonej i była dopiero procedowana. Zgłoszenie w tej sprawie było całkiem nowe, wpłynęło we wrześniu do Centrum Usług Społecznych czyli dawnego MOPS-u w Tarnowie. Tam było złożone i procedowane, wysłano informację o tym do nas i do prokuratury. Były procedowane już spotkania robocze, to wszystko było w trakcie sprawdzania. Trwały rozmowy i wgląd w sytuację rodzinną. Wszystkie nasze działania nabierały dopiero rozpędu. Okazało się jednak, że nagle coś zupełnie innego wydarzyło się w tym mieszkaniu przy ulicy Św. Marcina w Tarnowie – poinformował asp. sztab. Paweł Klimek.

Pojawiają się nowe fakty w sprawie makabrycznej zbrodni w Tarnowie

Na początku bieżącego tygodnia w przestrzeni medialnej zaczęły pojawiać się doniesienia, że zarówno Katarzyna O., jak i dzieci doznawały ze strony Tomasza O. przemocy psychicznej. Dziennikarze Onetu poinformowali, że po rozpoczęciu procedury niebieskiej karty, kobieta miała przekazać dzielnicowej, że padła ofiarą przemocy seksualnej ze strony męża. Funkcjonariuszka, jak czytamy na Onecie, miała ją przekonywać do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa dotyczącego znęcania psychicznego. Tarnowska policja skierowała postępowanie do sądu i prokuratury, czego skutkiem było postępowanie przygotowawcze, które ruszyło 4 października 2022 roku. Natomiast następnego dnia, 5 października, tarnowski sąd wystąpił o przesłuchanie poszkodowanej w obecności biegłego psychologa.

Ponadto śledczy w rozmowie z Onetem przekazali, że Tomasz O. nie pozwalał Katarzynie O. wychodzić do pracy, kontrolował ją, nie pozwalał jej się z nikim spotykać, a także zapraszać nikogo do domu. Według tarnowskiej prokuratury podjęte przez policję działania były zgodne z procedurami. Tomasz O. przebywał w domu jedynie w weekendy, więc według prokuratury nie było podstaw do odseparowania go od Katarzyny O.

Pogrzeb ofiar zbrodni w Tarnowie odbędzie się w piątek, 28 października 2022 roku, o godzinie 14.00 na cmentarzu w Klikowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Stolice, które najczęściej mylicie! 8/10 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 10
Stolicą Turcji jest:
Tragedia w Tarnowie. Znaleziono zwłoki czterech osób
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE