To STRZAŁ w dziesiątkę! Kolejne szkolenie z obsługi broni – WIĘCEJ miejsc dla chętnych

2022-08-19 14:35
Strzelnica
Autor: draldo/Pixabay/cc0 Tym razem w szkoleniu weźmie udział więcej osób

Zainteresowanych nie brakuje. Tarnowianie bardzo chętnie biorą udział w szkoleniach proobronnych organizowanych przez Wojskowe Centrum Rekrutacji, we współpracy i na obiektach Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego LOK. Kolejne zajęcia już we wtorek. Z powodu dużej liczby chętnych zwiększono limit miejsc.

Podczas szkolenia będzie można poznać budowę granatu, przejść szkolenie medyczne, i nauczyć się obsługi broni. Instruktorzy nauczą strzelać z broni krótkiej i długiej, pokażą jak rzucać granatem. To wszystko już we wtorek (23.08.) na strzelnicy LOK w Tarnowie przy ulicy Krzyskiej.

POSŁUCHAJ: na szkolenie proobronne zaprasza kapitan Paweł Badoń

- To już trzecie nasze szkolenie. Pierwsze dwa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponad 70 procent uczestniczących w nich osób, nigdy wcześniej nie miało broni w ręku. Dla nich to było duże przeżycie. Sporym zaskoczeniem był zwłaszcza odrzut broni po oddaniu strzału. Jednak kiedy już wiedzieli czego się spodziewać, każdy kolejny strzał wychodził lepiej, bo brali odpowiednią poprawkę – relacjonuje kapitan Paweł Badoń z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Wrocławianie protestowali przeciwko zatruwaniu Odry

Szkolenie proobronne to propozycja dla wszystkich chętnych. Wystarczy mieć ukończone 18 lat. Na szkoleniu każdy chętny najpierw przejdzie szkolenie w zakresie bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią. To istotne, bo uczestnicy strzelają ostrą amunicją. Będzie można też poznać budowę granatu a potem nim rzucić. Nic jednak nie wybuchnie – to będą granaty ćwiczebne.

Wojsko nie ukrywa, że szkolenie z obsługi broni dla osób w cywilu może być pierwszym krokiem do przyszłości w polskiej armii. Zdaniem Pawła Badonia, szkolenie umożliwi niezdecydowanym kandydatom sprawdzenie swoich umiejętności i podjęcie decyzji o wstąpieniu w szeregi wojska. Zajęcia odbywają się na strzelnicy LOK przy ulicy Krzyskiej 17 w Tarnowie. Start o godzinie 15:00. Szczegóły znajdziecie wcrtarnow.wp.mil.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jaki przedmiot szkolny najbardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Które określenie najbardziej do ciebie pasuje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE