Autor: Łukasz Grygiel Barbara Prymakowska Honorową Obywatelką Tarnowa

To już oficjalne! Barbara Prymakowska została Honorową Obywatelką Tarnowa!

2021-10-28 8:56

Barbara Prymakowska całe swoje życie związała ze sportem. Jest osobowością, która swym niezwykle przebojowym i niepowtarzalnym sportowym trybem życia sławi Tarnów i wartości kultury fizycznej. Ze względu na aktywność sportową stała się osobą powszechnie znaną, zarówno w Tarnowie, w Polsce, jak też poza granicami kraju.

Barbara Prymakowska jest wielokrotną Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich stylem alpejskim. Ukończyła kilkadziesiąt maratonów ulicznych oraz górskich. Zdobyła szczyt Mont Blanc oraz jako jedna z 4 Polek zdobyła medal World Maraton Majors organizowanych w Tokio, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie, Nowym Jorku. Uprawia także biegi na rolkach oraz nartach biegowych.

Niedawno, 4 września 2021 r., w austriackim Telfes im Stubai zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata Masters w Biegach Górskich, a 25 września wbiegła na Kasprowy Wierch. Mimo swojego wieku jest osobą bardzo aktywną i łamie tym samym wszelkie stereotypy dotyczące seniorów - na koncie ma już blisko 50 przebiegniętych maratonów, a w pierwszym wystartowała w wieku 58 lat. Wcześniej, przez 30 lat pracowała z pasją jako nauczycielka wychowania fizycznego. Aktualnie jest jedyną Polką, która w tej kategorii wiekowej pokonuje dystanse maratońskie.

Barbara Prymakowska jest nie tylko inspiracją dla innych seniorów, ale również wizytówką Tarnowa na świecie. Jej sukcesy oraz aktywność w ostatnich latach zasługują na najwyższe uznanie i przyznanie zaszczytnego tytułu Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa

Wręcznie tytułu Barbarze Prymakwoskiej zaplanowano w sobotę 30.11.

Tekst podchodzi z projektu uchwały rady miejskiej w sprawie nadania Barbarze Prymakowskiej tytułu Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa.