Imię Bartłomiej

i

Autor: Pixabay W tym roku imię Bartłomiej nadano już 284 chłopcom

Ciekawostki

To imię królowało w średniowiecznej Polsce. Teraz wraca! W tym roku nadano je 284 chłopcom

2023-11-08 14:58

Imię Bartłomiej w ostatnich latach nie cieszyło się Polsce szczególną popularnością wśród rodziców. Najlepszy okres przeżywało wraz z rozwojem chrześcijaństwa na ziemiach polskich w czasach średniowiecza. Jednak 2023 rok udowadnia, że nie zostało ono zapomniane. Dowodem na to są najnowsze dane z rejestru numerów PESEL. Ilu mężczyzn nosi w Polsce imię Bartłomiej? Skąd ono pochodzi i co oznacza? Sprawdźcie w naszym artykule!

Ilu mężczyzn w Polsce nosi imię Bartłomiej?

Imię Bartłomiej jest ciągle pamiętane w Polsce. Świadczy o tym zainteresowanie nim ze strony świeżo upieczonych rodziców. Obecnie, jak wynika z danych z rejestru numerów PESEL, nosi je w naszym kraju 125 366 mężczyzn. W 2022 roku imię Bartłomiej otrzymało od rodziców 650 chłopców. Natomiast w pierwszej połowie 2023 roku, jak wskazują dane z gov.pl, nadano je już 284 chłopcom.

Skąd pochodzi i co oznacza imię Bartłomiej?

Bartłomiej to imię męskie pochodzenia aramejskiego, które oznacza „syna oracza” lub „syna Tolmy”. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa było znane w formie Bartholomaeus, od której pochodzi jego spolszczona wersja Bartłomiej. W naszym kraju największą popularnością cieszyło się w czasach średniowiecza. Jednym z jego zdrobnień jest Bartosz, funkcjonujący obecnie jako odrębne imię.

Jakie są osoby mające imię Bartłomiej?

Mężczyźni noszący imię Bartłomiej są wytrwali, uparci i konsekwentni. Są to ludzie czynu, którzy, pomimo przeszkód, zawsze zmierzają do osiągnięcia upragnionego celu. Bartłomiejowie są cholerykami i ekstrawertykami w jednej osobie. Zamiast się nad czymś zastanawiać wolą działać. Podejmują szybkie decyzje i nie są otwarci na sugestie innych osób. Mężczyźni mający to imię są również awanturnikami, którzy chętnie staną do boju z całym światem.

Kiedy przypadają imieniny Bartłomieja?

Osoby o imieniu Bartłomiej obchodzą imieniny: 23 stycznia, 17 lutego, 21 i 30 kwietnia, 6 maja, 5 i 16 lipca, 24 sierpnia, 3 września, 5 i 23 października, 11 listopada, oraz 5 i 27 grudnia.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Najlepsze wieże widokowe w Małopolsce. To z nich zobaczysz najpiękniejsze krajobrazy! [GALERIA]

Kiedyś używał ich niemal każdy. Sprawdź, jak dobrze znasz nazwy zapomnianych przedmiotów

Pytanie 1 z 11
1
gramofon
Pierwsze żony i mężowie celebrytów. Pamiętacie jeszcze te pary?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE