Niemowlak

i

Autor: Pixabay / Screen: TikTok - Samantha Elizabeth

Ciekawostki

To dziecko ma 3 dni, a zachowuje się jakby miało 3 miesiące. Nagranie podbija TikToka!

2023-06-07 10:51

Samantha Elizabeth, świeżo upieczona szczęśliwa mama, opublikowała na TikToku nagranie swojej 3-dniowej córeczki, która wcale nie zachowuje się, jak noworodek! Dziewczynka leży na brzuszku i podnosi główkę, co jest charakterystycznym zachowaniem co najmniej 3-miesięcznych dzieci. Krótki filmik wzbudził poruszenie wśród użytkowników serwisu.

Niezwykłe umiejętności 3-dniowego dziecka. To nagranie podbija TikToka!

Samantha Elizabeth pochwaliła się na TikToku filmikiem, na którym jej 3-dniowa córeczka wykonuje ruchy charakterystyczne dla 3-miesięcznego dziecka. Na udostępnionym nagraniu widać maleńką Nyilah Daise, która leży na brzuszku i podnosi główkę. „Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Podnosi głowę, pełza i gaworzy” – skomentowała niezwykłe zdolności swojego dziecka szczęśliwa mama.

Podnoszenie główki, jak twierdzą eksperci, jest jedną z najważniejszych zdolności w rozwoju motorycznym dziecka. Ta czynność, wykonywana podczas leżenia na brzuszku, sprawia, że wzmacniają się mięśnie karku oraz ramion. Pierwsze próby podnoszenia główki i przesuwania jej z boku na bok można zaobserwować już u miesięcznego dziecka, na co zwrócili również uwagę niektórzy użytkownicy Tiktoka. „Mój syn zrobił dokładnie to samo dzień po urodzeniu” – czytamy w jednym z komentarzy. Natomiast 1-2-miesięczne dzieci potrafią już podnosić główkę podpierając się przy tym na przedramionach.

Jednakże największe efekty w tym zakresie osiągają 3-4-miesięczne pociechy. Wówczas w czasie leżenia na brzuszku i opierania się na ramionach są w stanie podnieść główkę do 45 stopni, a także utrzymać tę pozycję. Dlatego też niektórzy komentujący, biorąc pod uwagę, że dziewczynka ma zaledwie 3 dni, uznali, że w tym wieku takie zachowanie nie jest naturalne i może oznaczać napięcie mięśniowe, z którym należy zwrócić się do fizjoterapeuty.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Piekło, Syberia, Betlejem. Oto najzabawniejsze nazwy miejscowości w Małopolsce! [GALERIA]

Jak dobrze znasz polskie przeboje lat 70.? Quiz z muzycznymi klasykami z czasów PRL

Pytanie 1 z 12
Jaką piosenkę wykonał Zbigniew Wodecki w koncercie „Debiuty” podczas 10. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu?
Ewa Kasprzyk i Małgorzata Bernatowicz razem się odchudzają. Ile wyszczuplała każda gwiazda?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE